Jednoduchý a chutný kokosový zákusek, který se peče na 3 krát. Přelitý smetanovo čokoládovou polevou. Hotová mňamka! Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

4 ksvejce
12 lžickr. cukr
12 lžicpolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva
100 mlmléka
100 mlolej
2 lžícekakao

Krém:

500 mlmléka
100 gkokos
3 lžícehladká mouka
10 lžickr. cukr

Glazura:

200 mlsmetana
200 ghořká čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka si vymícháme s cukrem do pěny a postupně přidáme mléko střídavě s olejem. Nakonec přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Takto připravené těsto si rozdělíme na polovinu. Jednu polovinu vylijeme na plech, který jsme si vyložili papírem a dáme péct na 170 stupňů asi 10 minut.
  2. Připravíme si krém. Do 100 ml mléka si dáme mouku a spojíme, abychom neměli hrudky. Zbylé mléko s cukrem si dáme na oheň a když máme cukr roztavený, přidáme rozdělané mléko s moukou a kokos. Když je hmota hustá, vylijeme ji na upečené bílé těsto a dáme zpět do trouby a pečeme 10 minut.
  3. Do druhé poloviny těsta přidáme kakao a promícháme. Když uplyne 10 minut pečení, na nádivku nalijeme kakaové těsto a dáme zpět do trouby a pečeme dalších 10-15 minut.
  4. Upečený koláček necháme vychladnout a polijeme ho glazurou – smetanu si zahřejeme na ohni a když je teplá odstavíme ji z ohně. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Dobrou chuť!