Recept Vídeňská hovězí roštěná s cibulovými kroužky

Někdy jsem každou neděli vařívala pečené kuře na různé způsoby, ať už pečené v kile soli nebo jsem pouze grilovala nebo plnila nádivkou. Dnes když si vzpomenu, že každá neděle byla co se týče oběda stejná, tak je to legrační. Ale tak zase v poslední době jsem se přichytila při činu, že už tři neděle za sebou bylo stejné hlavní jídlo a to právě toto. Vídeňská hovězí roštěná ? Autor: Triniti

SUROVINY

600 g roštěná hovězí

3 ks cibule

1 ks hovězí bujón

sůl

pepř černý mletý

olej

mouka hladká

paprika červená mletá

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Masíčko nakrájíme na asi centimetrové plátky, naklepeme ho paličkou, osolíme a opepříme podle chuti. Následně každý plátek obalíme v hladké mouce z obou stran a na pánvi zprudka opečeme.
  2. Když máme maso osmažené, vyjmeme ho a do výpeku hodíme nakrájenou cibuli na co nejdrobnější kousky. Když je cibule osmažená, přidáme maso, zalijeme bujónem a zakryjeme. Necháme dusit doměkka. V případě potřeby ještě doléváme vývar/bujón.
  3. Větší cibuli nakrájíme na kolečka, osušíme papírovým ubrouskem a posypeme červenou mletou paprikou, kterou jsme předem přidali do mouky. Takto připravenou cibuli promícháme rukama, aby mouka s paprikou obalila každý kousek cibule a na rozpáleném oleji na pánvi smažíme cibulové kroužky.
  4. Podávala jsem s rýží, ale klidně můžete zvolit jakoukoliv bramborovou přílohu.