Nepečené Kinder Bueno rezy
    

Kinder Bueno je maškrta, ktorú si obľúbili azda všetci milovníci sladkostí. Doma si môžete pripraviť zákusok, ktorý síce nebude mať tvar tyčiniek, ale zato chuť bude takmer identická. Je fantastický a dobre vyzerá a rozhodne stojí za to potešiť ním vašich drahých aspoň párkrát do roka!

Na nepečenú Kinder Bueno budete potrebovať:

400g maslových sušienok

300g nutelly

550ml šľahačkovej smotany

250g macarpone

3 PL kryštálového cukru

3 PL masla

2 hrnčeky sušeného mlieka

100g lieskových orieškov

1/3 pohára mlieka

2 ČL vanilkového cukru

1 PL práškového cukru

100g mliečnej čokolády

100g tmavej čokolády

250ml šľahačkovej smotany

50g lieskových orieškov

kakao na posýpku

Postup prípravy:

Všetky lieskovce si vysypte na plech a podľa možností porozdeľujte na polovice. Dajte ich piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov asi na 8-10 minút, potom ich nechajte úplne vychladnúť.

Teraz si pripravte cesto. V hrnci zohrejte 250 ml šľahačky, s 3 PL kryštálového cukru, maslom, sušeným mliekom. Začne vám vznikať niečo ako puding, neľakajte sa toho a len stále miešajte – zmes by sa mala ohrievať asi 10 minút. Potom zmes nechajte vychladnúť pri izbovej teplote. Ostane dosť tuhšia, ale to je správne.

Pekáč alebo formu s rozmermi cca 25×30 cm vyložte papierom na pečenie a na dno dajte vrstvu sušienok, ktoré jemne pokropte mliekom. Na ne natrite nutellu, ktorú ste si predtým samostatne roztopili v mikrovlnke alebo v hrnci. Na nutellu dajte opäť vrstvu sušienok a opäť ich pokropte mliekom.

Pomeľte si 100g lieskovcov. Do inej misky si dajte mascarpone a prešľahajte ho na strednej rýchlosti, k nemu po častiach pridávajte mliečnu zmes a zakaždým prešľahajte. Nakoniec pridajte aj pomleté lieskovce. Zvyšnú smotanu – teda 300ml vyšľahajte s práškovým a vanilkovým cukrom, pridajte do zmesi krému a ešte raz prešľahajte na strednej rýchlosti. Krém naneste na sušienky a zarovnajte. Na ne položte ďalšiu vrstvu sušienok, tie už ale nenamáčajte.

Vo vodnom kúpeli roztopte mliečnu aj tmavú čokoládu a nechajte vychladnúť. Vyšľahajte si zvyšnú smotanu 250ml a pridajte k nej zvyšných 50g rozdrvených lieskovcov, do toho vlejte roztopené čokolády. Krém dajte opäť na sušienky a zarovnajte. Posypte trochou kakaa  a dajte do chladničky najlepšie na noc. Aby sa vám zákusok dobre krájal, dajte ho pred podávaním na 40 minút do izbovej teploty. Prajeme dobrú chuť!