Čokoládovo-banánové muffiny
 

Muffiny sú už dlhú dobu jedna z najobľúbenejších maškŕt a pripraviť sa dajú v rôznych variantoch. Nasledujúce banánové muffiny si vás získajú svojou jemnučkou a nadýchanou textúrou a príjemnou vôňou a chuťou banánov. Posypané čokoládovými hoblinkami sú hotovým nebíčkom v papuľke a k šťastiu už nebudete potrebovať ozaj nič viac. Zvonku sú lahodne chrumkavé a mäkučké vo vnútri. Navyše si z rovnakého cesta môžete pripraviť aj čučoriedkový variant vo forme mini koláčika. 

Čokoládovo-banánové muffiny

Jedno cesto a hneď dve chutné dobroty? Hotové ich máte behom pár minút a po upečení nebudete vedieť vyčkať, kým vychladnú. Kvôli tejto pochúťke budete rúru zapínať hoc aj večer!

Budeme potrebovať:

Z daného množstva pripravíte cca 25 mafinov

300 g hladkej múky

200 – 220 g kryštálového cukru

2 vrecúška vanilkového cukru

2 čajové lyžičky prášku do pečiva

2 vajcia

200 ml mlieka (môžete nahradiť 100 ml mlieka a 100 ml vody)

2 banány

200 ml oleja

100 g čokolády (nastrúhanej, hoblinky alebo malé čokoládové čipsy)

trochu čokolády na posypanie (môže byť aj ovocie – napríklad čučoriedky)

Postup:

Najprv si vo väčšej mise zmiešame všetky suché suroviny. Do misy si teda vysypeme múku, vanilkový aj kryštálový cukor a prášok do pečiva. Poriadne premiešame aby sa ingrediencie prepojili. Potom si rozšľaháme 2 vajíčka v mlieku a potom ich pridáme k suchým surovinám a znovu dobre miešame kuchynskou metličkou. Potom si 2 banány roztlačíme vidličkou na jemno a pridáme ich k ostatným surovinám. Prilejeme olej a znovu miešame, pokojne môžeme šľahať aj za pomoci mixéra. Pridáme ešte nastrúhanú čokoládu alebo malé čokoládové čipsy a premiešame. Masa by mala byť lesklá a mierne hustá (hustejšia ako palacinky, no mala by sa dať stále liať). Takto pripravenú zmes následne pomocou lyžice opatrne vylievame do vopred pripravenej formy na muffiny vyloženej košíčkami.

Čokoládovo-banánové muffiny

Ak nemáte papierové košíčky, nevadí. Nastrihajte si papier na pečenie a vysteľte ním formu. Muffiny sa z papiera po upečení odlepujú ešte jednoduchšie ako z košíčkov. Ak vám nebude papier držať, formu zvnútra pokropte vodou, aby sa papier trošku prilepil. Zmes nenalievame do plna ale necháme si priestor asi centimeter od vrchu, aby mali kde muffiny narásť a nepretekali zbytočne formu.

Čokoládovo-banánové muffiny

Keď sa vám ešte trošku zmesi zvýši alebo chcete pripraviť dvojaké muffiny, ochuťte ich napríklad čučoriedkami. Ja som si papierom na pečenie vystlala formu na srnčí chrbát a vyliala tam zvyšok zmesi. Posypala som to čučoriedkami a piekla rovnako, ako muffiny. Všetko pečieme v rúre vyhriatej na 180 až 200 stupňov asi 15 až 20 minút, kým nie sú muffiny zlatisté a nezačnú akoby praskať.

Čokoládovo-banánové muffiny

Čokoládovo-banánové muffiny

 

Prajeme vám dobrú chuť!