Ľahká mascarpone torta bez pečenia
    

Leto je obdobie chladených dezertov. Sú ľahké, ovocné a nemusíte sa v kuchyni trápiť so zdĺhavým pečením a prípravou ťažkých krémov. Najobľúbenejšia je samozrejme zmrzlina, no ak si radi pochutíte aj na nepečených dezertoch, táto tvarohová torta vás určite poteší.

Budeme potrebovať:

200 ml mlieka

130 gramov masla

250 gramov mascarpone

70 gramov cukru

1 vanilkový cukor

10 gramov želatíny

5 PL vody

150 gramov jahôd

100 gramov banánov

čokoláda na ozdobu

Postup:

Do misky si vložíme maslo izbovej teploty a mlieko. Pomocou mixéra šľaháme asi 5-7 minút, až kým nám nevznikne hladký krém. Hmotu nalejeme do nádoby a dáme na 20 minút do mrazničky.

Želatínu si pripravíme podľa návodu. Krém z mrazničky si zmiešame s mascarpone a vanilkovým cukrom. Pridáme cukor a zamiešame. Najlepší bude práškový, aby sa dobre rozpustil. Jahody si pokrájame na malé kocky. K mascarpone pridáme želatínu a dobre premiešame. K mascarpone primiešavame krém z mrazničky. Použijeme mixér a najvyššiu rýchlosť, ktorú postupne znižujeme. Ku krému môžeme primixovať aj pár jahôd. Nakoniec už len vareškou pridáme jahody a zamiešame. Hotovú hmotu dáme do tortovej formy a dáme ju do chladničky. Ak chcete, na spodok môžete dať rozmixované sušienky spojené s maslom ako korpus. Tortu necháme v chladničke minimálne 2-3 hodiny. Pred podávaním ju dozdobíme jahodami a nastrúhanou čokoládou. Dobrú chuť.