Nepečená želé torta
    

Kto by nechcel počas horúcich letných dní osviežujúci dezert? Ak nie ste veľkým fanúšikom zmrzliny, potom vás poteší táto jednoduchá želé torta, ktorá je rýchla na prípravu a láka svojou farebnosťou.

Budeme potrebovať:

90 gramov čerešní (môže byť kompót)

90 gramov jahôd

150 gramov broskýň (kompót)

25 gramov želatíny

580 ml vody

500 gramov kyslej smotany

150 gramov cukru

150 gramov maslových sušienok

Postup:

Podľa postupu na obale si pripravíme najskôr polovicu želatíny. Nalejeme ju do nádoby a necháme vychladiť v chladničke. Výslednú zmes si nakrájame na kocky. Ovocie si umyjeme a taktiež nakrájame.

V hrnci si rozmiešame druhú polovicu želatíny s vodou a necháme ju postáť asi 20 minút. Potom ju privedieme k varu a necháme opäť vychladnúť.

V miske si pomocou mixéru rozmiešame smotanu s cukrom a pomaly k nej prilievame želatínu. Pripravíme si tortovú formu, prípadne formu na bábovku. Sušienky si podrvíme (najlepšie v mixéri) a môžeme k nim pridať trochu roztopeného masla. Zmes by mala mať konzistenciu ako piecok. Sušienky natlačíme do formy na spodok a následne na ne poukladáme ovocie. K smotane pridáme kúsky želé a celou hmotou zalejeme ovocie. Tortu umiestnime do chladničky minimálne na 4 hodiny. Nakrájame a môžeme podávať. Túto tortu môžete pripraviť aj na klasický plech a nakrájať ju ako tzv. ľadové kocky. Dobrú chuť.