Tvarohové buchtičky plnené jablkami
    

Tvarohové cesto v spojení s jablkami, to je naozaj účinná a chutná kombinácia chutí. Ak nemáte radi jablká, náplň vymeňte za inú ovocnú, prípadne orechovú či čokoládovú plnku. Príprava je jednoduchá, tak ju zvládnu aj tí najmenší. Poďme sa pozrieť na prípravu krok za krokom.

Budete potrebovať:

150 gramov tvarohu

175 gramov cukru

150 gramov polohrubej múky

1 vajíčko

1 žĺtok

3 jablká

1 lyžička mletej škorice

6 lyžíc oleja

1 lyžica maku

1 lyžica mlieka

prášok do pečiva

štipka soli

Postup:

Najskôr si v miske vymiešame tvaroh, cukor s vajíčkom a pridáme štipku soli a olej. V inej miske si premiešame muku s práškom do pečiva a tieto dve zmesi postupne spojíme dokopy. Cesto si vymiesime, najlepšie rukami a vo výsledku by malo byť poddajné, mäkké a bude sa dať aj ľahko vaľkať.

Cesto rozdelíme na dve časti a vyvaľkáme si dva rovnako veľké kruhy. Každý kruh rozdelíme na 8 trojuholníkov a do každého trojuholníku urobíme po 3 zárezy tak, ako je na obrázku. Jablká si očistíme a nakrájame na mesiačiky. Na každý trojuholník položíme pár plátkov jablka a posypeme škoricou a cukrom. Z trojuholníčkov urobíme kapsičky, alebo ak chcete šatôčky. Postupujeme podľa fotografií.

Šatôčky dáme na plech, potrieme ich rozšľahaným žĺtkom s mliekom a na záver posypeme makom. Pečieme v predhriatej rúre na 180 stupňov približne 20-25 minút. Dobrú chuť.