Hrnčekové orechové keksy
    

Keksíky väčšinou všetci kupujeme v obchode. Je to rýchlejšie a jednoduchšie, no len v tom prípade, že nepoznáte šikovné recepty, ktoré sú vyvážené zlatom. V tomto prípade vám pečenie nezaberie veľa času a orechová chuť je skutočnou lahôdkou pre všetkých gurmánov. Všetku ťažkú prácu za vás urobí mixér a suroviny máte pravdepodobne dávno doma. 

Budeme potrebovať:

2 hrnčeky polohrubej múky

1,5 hrnčeka masla

1 vajíčko

0,5 hrnčeka cukru

1 vanilkový cukor

trošku soli

prášok do pečiva

2 hrnčeky pekanových orechov (alebo aj vlašských)

Postup:

Rúru si predhrejeme na 180 stupňov. Všetky suroviny a teda hlavne maslo by mali byť izbovej teploty. V miske si najskôr vyšľaháme vajíčko s cukrom a šľaháme do peny. Potom pridávame maslo a šľaháme asi 5 minút. Po častiach pridávame múku zmiešanú s práškom do pečiva a na záver pridáme aj štipku soli. Na záver do cesta pridáme jednu šálku mletých orechov.

Na plech si dáme papier na pečenie a z cesta si vytvarujeme guľky, ktoré prstami trochu pritlačíme, aby nám vznikla hrubšia placka. Do stredu dáme pekanový orech. Keksy pečieme asi 10-12 minút. Po vytiahnutí z rúry necháme keksíky najskôr vychladnúť na plechu, nedávame ich dole horúce ani teplé. Dobrú chuť.