Vianočný stromček plnený nutellou
    

Všetci máme nejaké tie svoje neresti, zlozvyky či drobné závislosti. Niekto si nevie predstaviť ráno bez kávy čiernej ako noc a cigarety, niekto nedá dopustiť za čerstvé voňavé rožky, niekto si neodpustí tajné nočné návštevy chladničky, … A niekto miluje nadovšetko sladkosti. Napríklad aj takú nutellu. Ktorá sa pokojne dá jesť aj lyžičkou a ovláda kúzla. Hoci môže byť aj polkilová, dokáže zmiznúť na jedno posedenie. Poznáte to?

Presne pre takýchto milovníkov sme našli jeden recept. Vianočný nutellový stromček, ktorý nielenže dobre vyzerá, ale aj chutí. Jediný problém, ktorý by pri pečení tohto koláča mohol nastať, je ten, že by sa opäť nutella stihla vypariť ešte skôr, ako by ste ju vôbec použili.

Čo budete potrebovať:

pohár nutelly

300 gramov hladkej múky

20 gramov krupicového cukru

30 gramov rozpusteného, ale už nie teplého masla

15 gramov kvasníc

1 žĺtko

150 ml vlažného mlieka

štipku soli

Postup:

Zo všetkých surovín vypracujeme hladké nelepivé cesto, ktoré rozdelíme na tri rovnaké časti. Všetky tri časti sa posnažíme vyvaľkať do tvaru trojuholníka, aby sa nám lepšie vykrajoval konečný stromček.

nutelovy stromcek2

Prvé cesto natrieme nutellou, šetriť nemusíme. Prekryjeme ďalším cestom a takisto natrieme. Tretie cesto už ale nenatierame, len položíme na vrch.

nutelovy stromcek3

Podľa obrázka vykrojíme stromček a „vetvičky“ poskrúcame.

nutelovy stromcek5

Pečieme v rúre na 200°C približne 20 minút. Pred dopečením môžete potrieť vajíčkom. Každá rúra ale pečie ináč, tak treba dať pozor. Určite nechcete, aby vám zhorel tento stromček!

nutelovy stromcek6

Nakoniec si koláč môžeme ozdobiť podľa fantázie ako len chceme. Prípadne sa doň rovno pustíme. Ale bacha, nespáľte si jazyky. Dobrú chuť!