Fitness šaláty s uhorkami

Za chvíľku príde obdobie, kedy budete môcť vymeniť skleníkovú zeleninu kúpenú v obchodoch za svoju domácu. V našich zemepisných šírkach sa najviac darí paradajkám, uhorkám a napríklad reďkovke. To všetko sú druhy zeleniny, ktoré sú ideálne do šalátov. Dnes si pripravíme uhorkové šaláty na rôzne spôsoby, ktoré sú ideálne pri dodržiavaní diéty a samozrejme, obsahujú veľa vody a každého osviežia.

Šalát s uhorkami, vajíčkami a avokádom

  • Tento šalát je veľmi zdravý, výživný a poriadne vás zasýti. Vajíčka sú veľmi sýte, takže si ich pokojne doprajte aj viac. Navyše, môžete použiť domácu bazalku a rôzne oriešky ako napr. kešu, arašidy alebo píniové oriešky.

 

Mrkvovo-uhorkový šalát

  • Tento typ šalátu môžete servírovať ako predjedlo alebo ako prílohu ku grilovanému mäsku. Stačí postrúhať mrkvu, uhorku, cibuľku a pridajte koreniny podľa chuti.

Zeleninový šalát

  • Tento šalát určite všetci dobre poznajú. Pridať do neho môžete naozaj čokoľvek od paradajky cez cibuľu až po kukuricu. Je to len a len na vašej chuti. Avšak, nezabudnite na uhorku, ktorá celý šalát osvieži.

 

Hráškovo-uhorkový šalát

  • Tento šalát vám môže pripadať nezvyčajný, avšak na východe je to klasika. Šalát sa skladá z nakrájaných uhoriek a nakladaného hrášku. Samozrejme nakoniec sa pridá pár lyžíc kyslej smotany, ktorá ingrediencie spojí.

Vajíčkovo-uhorkový šalát s kuracím mäsom

  • Opäť ďalší veľmi jednoduchý šalát, ktorý vás však dostatočne zasýti. Nechajte uvariť vajíčka, nakrájajte ich na kocky, pridajte uhorky, grilované mäso a pár lyžíc majonézy.

 

Uhorky na čínsky spôsob

  • Recept na tento uhorkový šalát pochádza z Číny. Je veľmi netradičný, no zaujímavý. Ku nakrájaným uhorkám pridajte sezamový olej, sójovú omáčku, chilli a korenie.

Šalát s jablkami

  • Týmto šalátom za pár minút do tela dostanete potrebné množstvo vitamínov a minerálov. Kapusta, ktorú obsahuje normalizuje štítnu žľazu, obličky a pečeň. Jablká naopak zlepšujú metabolizmus. Zeler a uhorka spomaľujú proces starnutia.

 

Grécky šalát

  • Grécky šalát je tzv. nestarnúca klasika. Nájdete ho na pultoch každého supermarketu, no najlepšie je si ho pripraviť doma z domácich surovín. Šalát má jednoduché posolstvo, že je v jednoduchosti je krása. Tradičný grécky šalát.

Nakladané uhorky

  • Nakladané uhorky sú klasikou skoro v každej domácnosti. Mnohí ľudia si ich nakrájajú len tak doma pri pozeraní televízie iní ich konzumujú ako prílohu k obľúbených jedlám.