SUROVINY

Suroviny:

6 ks vajec
5 PL krystalového cukru
3 lžíce kakaa
špetka soda bikarbona
0,5 kávové lžičky

Náplň:

500 ml mléka
5 PL polohrubé mouky
1 ks vejce
250 g másla 82% tuku
5 PL moučkového cukru
2 lžíce kakaa
1 balení vanilkový cukr

Poleva:

50 g hořké čokolády
70 ml sladké smetany

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme do tuha, přidáváme cukr a dobře vyšľaháme. Pak přidáváme žloutky, půl kávové lžičky jedlé sody a kakao. Promícháme, vylijeme na plech (na kterém je již papír na pečení). Dáme péct do předem předehřáté trouby na 170 C asi tak na 15 min …. pečení sledujeme, aby se nám těsto moc v troubě nevysušilo, pak by se nám při rolování lámalo. Upečené vyjmeme z trouby a ještě horké položíme na vlhkou utěrku a srolujeme. Necháme srolované vychladnout.
  2. V mléce rozmícháme vejce, mouku a uvaříme hustou kaši. Necháme vychladnout. “Kůži” stáhneme dolů. Máslo vyšleháme s moučkovým cukrem a postupně po lžičkách vmícháváme vychladlou směs. Měli by mít stejnou teplotu, aby se nám máslo neseklo. Vznikne hladký krém, rozdělíme ho na 2 stejné poloviny. Do jedné vmícháme kakao a do druhé vanilkový cukr.
  3. Na těsto natřeme krém vanilkový, na ten zas kakaový a pěkně srolujeme a to tak, že papír na pečení postupně při rolování dáváme dolů. Roládu dáme do chladu alespoň na dvě hodiny, aby nám ztuhla.
    Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu a přidáme sladkou smetanu.
  4. Polevu natřeme na roládu. Musíme být dostatečně šikovné protože poleva rychle houstne. A znovu šup do chladničky. Dobrou chuť!