Odhalte tajemství vzkvétajícího Anthurium na nadcházející roky  

Přemýšleli jste někdy o tom, jak udržet svou rostlinu anthurium živou, zdravou a svěží? Řešení je jednodušší, než si myslíte: aspirin. Zde je efektivní způsob použití.

Výzvy při pěstování anturie Navzdory našemu nejlepšímu úsilí a náklonnosti k našim rostlinám může být dosažení této dokonalé bujnosti nepolapitelné. Zejména u anturií, které mohou při nákupu vypadat velkolepě, ale jejich údržba může být náročná. Použití aspirinu je však může přeměnit na trvale prosperující zdravé rostliny.

Ideální podmínky pro anturie Anthuriím pocházejícím z tropického podnebí se daří v teplém a vlhkém vnitřním prostředí. Vyznačují se jasně zeleným, vertikálním růstem a květy, které se pohybují od bílé po různé odstíny červené. Tyto rostliny dávají přednost demineralizované vodě kvůli vlhkosti a vyžadují časté zalévání během teplejších měsíců. Použití keramzitu v půdní směsi pomáhá s odvodněním a zabraňuje hnilobě kořenů.

Je také důležité pravidelně oprašovat listy, aby rostlina mohla efektivně dýchat. Nicméně ani při pečlivé péči nemusí anturie vždy prosperovat podle očekávání.

Revitalizace anturií pomocí aspirinu Zajímavé je, že aspirin, běžně používaný k léčbě lidských onemocnění, jako je chřipka, je prospěšný také pro rostliny, včetně anthurií. Kyselina acetylsalicylová v aspirinu pomáhá předcházet vadnutí tím, že zpomaluje procesy stárnutí rostlin.

Jak aplikovat aspirin na vaše Anthurium

  1. U rostlin ve špatném stavu posypte hrubě rozdrcené tablety aspirinu přímo na vlhkou půdu.
  2. Pro běžnou péči rozpusťte 250 mg aspirinu v 5 litrech vody, buď dešťové nebo demineralizované. Ujistěte se, že je aspirin zcela rozdrcen na jemný prášek.
  3. Směs míchejte, dokud se aspirin úplně nerozpustí, a poté nechte přes noc uležet.
  4. Následující den přelijte roztok do rozprašovače.

Pro udržení optimálního zdraví stříkejte anthurium denně touto směsí, zaměřte se jak na listy, tak na půdu. Tento jednoduchý lék vám pomůže zajistit, že vaše anthurium zůstane robustní a živé.