Tyto dvě ingredience jsou účinnější než česnek a citron a ničí všechny plísně a bakterie.

Přestaňte používat česnek a citron a místo toho přijměte tyto dvě nové přísady. Mají větší pevnost a účinně likvidují všechny plísně a bakterie. Zde je to, co potřebujete vědět.

Ingredience v miskách

Vlastnosti česneku a citronu v boji proti virům, bakteriím a plísním jsou široce uznávány. Česnek byl uznáván pro své léčivé vlastnosti již od starověku, zpočátku se používal pro terapeutické účely ke zvýšení fyzické odolnosti a pro jeho četné zdravotní přínosy.

Zlepšuje kardiovaskulární zdraví, posiluje imunitní systém, podporuje trávení, posiluje kosti, zlepšuje zrak a další. Proto se často používá v boji proti plísním a bakteriím, stejně jako citron, který díky obsahu vitamínu C také posiluje imunitní systém.

Už žádný česnek a citron

Výsledkem není nic menšího než pomoc tělu v boji proti plísním a bakteriím. V přírodních lécích se hojně využívá zejména citron. Co si však mnozí neuvědomují, je existence dvou alternativních ingrediencí, stejně přírodních, ale mnohem účinnějších než česnek a citron, což je činí nezbytnými pro použití.

Použijte tyto dvě ingredience k boji proti bakteriím a plísním

Jak již bylo zmíněno, existují dvě ingredience, které předčí česnek a citron v síle a účinnosti v boji proti virům, bakteriím a plísním: kopřiva a oregano. Tyto dvě přírodní byliny se mohou pochlubit pozoruhodnou účinností a my si nyní stručně vysvětlíme proč.

Oregano

Oregano, hojně používané koření v kulinářských aplikacích, nachází své místo i ve fytoterapii. Má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, i když jeho použití by mělo být umírněné kvůli nízkému terapeutickému indexu, protože může dráždit kůži i sliznice. Oregano lze konzumovat odvarem nebo nálevem, přičemž posledně jmenovaný se často používá jako pomůcka při trávení. Kromě toho vykazuje antioxidační a antiparazitické vlastnosti, zejména se zaměřuje na střevní parazity.

Kopřiva

Kopřiva, celosvětově uznávaná rostlina známá pro své léčivé vlastnosti, je plná vitamínů, minerálů a antioxidantů. Uplatnění nachází zevně při léčbě některých onemocnění nebo vnitřně ve formě nálevů, extraktů nebo šťáv. Bohatý na vitamín A, podporuje zdraví očí a posiluje imunitní systém, zatímco jeho obsah vitamínu C spolu se železem, vápníkem, hořčíkem a draslíkem přispívá k jeho mnohostranným výhodám, jako je boj proti předčasnému stárnutí, snížení zánětu a cholesterolu, prevence kardiovaskulárních chorob. nemocí a zlepšení celkové pohody.

Kopřivový a oreganový čaj: Způsob přípravy

Po prozkoumání rozmanitých vlastností těchto dvou složek se pojďme ponořit do výroby přírodního čaje. Svařte 500 ml vody, poté do džbánu přidejte pár lžic oregana a hrst snítek kopřivy. Bylinky zalijte vroucí vodou a přikryjte podšálkem. Nechte alespoň 15 minut louhovat, než sceďte přes sítko, abyste odstranili vyluhované bylinky. Tento čaj lze konzumovat 2-3x denně, slouží jako přírodní prostředek ideální pro boj s plísněmi a bakteriemi a zároveň podporuje celkové zdraví a vitalitu.