Rozlučte se s frustrací z nákupu banánů, abyste je během pár dní našli shnilé a černé. Díky této metodě nyní můžete banány konzervovat až dva roky bez obav z jejich zkažení.

Banány jsou oblíbené a výživné ovoce, které je ideální pro různé kulinářské použití, jako jsou smoothies, dezerty, nebo se prostě jedí samotné. Krátká trvanlivost nás však často zklame. Ale nebojte se, existuje řešení, jak výrazně prodloužit jejich čerstvost.

Nejprve se ujistěte, že máte požadované množství banánů, a připravte je jemným drhnutím slupky zubním kartáčkem a trochou jedlé sody. Důkladně je opláchněte pod tekoucí vodou a osušte papírovými utěrkami.

Poté odstraňte oba konce banánů, aniž byste je oloupali, a poté je nakrájejte na kousky silné zhruba na dva prsty. Nyní shromážděte skleněné nádoby o objemu asi 700 ml a navrstvěte ingredience takto: bobkový list, dva stroužky česneku (nebo dva stroužky), dva plátky chilli papričky, lžičku koriandrových semínek a koprových semínek a směs bílého, černého, ​​zeleného, ​​růžového pepře a nového koření.

Přidejte kousky banánu (asi tucet na sklenici) a několik dalších plátků chilli papričky. Poté do každé sklenice přisypte lžičku cukru, lžičku a půl soli, lžičku 70% octa a trochu horké vody.

Jakmile jsou všechny ingredience na svém místě, je čas na sterilizaci sklenic. Umístěte je do pánve s horkou vodou a podložte je utěrkou, abyste zabránili rozbití. Zahřívejte a sterilizujte sklenice s víčky volně umístěnými navrchu přibližně deset minut.

Po sterilizaci sklenice pečlivě osušte a pevně uzavřete, aby do nich nevnikl vzduch. Sklenice skladujte na chladném místě a vaše banány vydrží čerstvé až dva roky. Pozdravte trvanlivé banány a sbohem odpadu.