Ocet v zemědělství: Rozmanité aplikace 👍

Ocet má různé využití v zemědělství, zejména pro hubení škůdců pokojových rostlin. Zde jsou některé praktické aplikace:

    1. Právě hraje

Zvýšení kyselosti půdy octem U rostlin, které preferují kyselou půdu, jako jsou gardénie, azalky a jasmín, přidejte do litru vody lžíci octa a půdu touto směsí zalévejte každé dva týdny. To snižuje pH půdy a pomáhá těmto rostlinám absorbovat esenciální železo.

Kontrola plevele octem Chcete-li bojovat proti plevelům ve vaší domácí zahradě, smíchejte lžíci octa a lžičku soli v litru vody. Nastříkejte tento roztok na oblasti s plevelem, ale nepoužívejte jej v květináčích a květináčích, aby nedošlo k poškození jiných rostlin.

Ezoikum

Prevence škůdců octem Smíchejte lžíci octa s litrem vody a každých 14 dní postříkejte listy rostliny. To zvyšuje odolnost rostliny vůči hmyzu a houbám, včetně molic, moučných brouků, padlí, plísně a mšic.

Ekologický insekticid s octem V rané fázi napadení hmyzem smíchejte lžíci octa se lžící tekutého mýdla. Postřikujte listy dvakrát týdně, abyste odstranili molice, mšice a octomilky.

Fungicid s octem Chcete-li se vypořádat s plísňovými škůdci, jako je padlí, smíchejte lžíci octa s litrem vody a nastříkejte ji na listy rostliny.

Ezoikum

Odstranění octomilek octem V otevřené nádobě smíchejte čtvrt šálku octa, čtyři lžíce cukru a šálek vody. Zavěste jej poblíž rostlin nebo stromů, abyste přilákali a chytili octomilky. Tato metoda je účinná i proti běžným mouchám.

Boj proti mravencům octem Chcete-li se zbavit mravenců, smíchejte čtvrt šálku octa a lžíci tekutého mýdla s litrem vody. Tento roztok pravidelně stříkejte na místa, kde se vyskytují mravenci, dokud úplně nezmizí.

Ochrana rostlin před zvířaty octem Postřik rostlin roztokem octa a vody může pomoci odradit zvířata, jako jsou kočky, psi a hlodavci, od přístupu k rostlinám.

Ezoikum

Čištění a dezinfekce zahradního nářadí octem Po zahradničení namočte nářadí do roztoku vody, mýdla a octa. Tím se vyčistí a zabrání se přenosu nečistot při opětovném použití.

Zlepšení klíčivosti semen octem Chcete-li zvýšit klíčivost semen, namočte semena na jeden den před výsadbou do šálku vody smíchané se lžící octa.