Objevte 11 důmyslných způsobů využití banánových slupek

Pryč jsou dny, kdy se slupky od banánu ledabyle vyhazovaly do koše nebo kompostu. Jakmile odhalíte jejich nesčetné výhody, uvidíte je ve zcela novém světle!

Revitalizujte své boty Oživte vzhled a lesk své oblíbené obuvi potřením banánovou slupkou.

Nourish Your Skin Banánové slupky jsou překvapivě účinné při ošetřování suché, drsné pokožky a jsou bohaté na aminokyseliny a vitamíny A, B, C a E. Jednoduše vmasírujte kůru do suchých oblastí, jako jsou vaše chodidla nebo lokty, a zaznamenáte zlepšení během několika dní.

Vylepšete své nápoje Zvyšte nutriční hodnotu svých smoothies přidáním důkladně umytých banánových slupek. Můžete je také namáčet, abyste si uvařili voňavý čaj, jen nezapomeňte nejprve odříznout stopku a spodní špičku.

Vyživte svou zahradu Využijte banánové slupky jako přírodní hnojivo tím, že je umístíte na základnu svých rostlin nebo je ponoříte do vody pro vodní rostliny. Bonus: rozházejte kousky banánové slupky ve vaší zahradě, abyste přilákali motýly svou sladkou vůní.

Ochutnejte své vaření Experimentujte s banánovými slupkami a dodejte svým pokrmům jedinečný rozměr chuti, dokonce i těm slaným, jako je maso. Před vařením maso zabalte do banánové slupky a vychutnejte si jemný nálev chuti.

Upravte si vlasy Vytvořte si domácí vlasovou masku namočením banánových slupek do vody a nanesením směsi na vlasy pro větší sílu a lesk.

Odstraňte třísky Při řešení nepoddajných třísek mohou pomoci také banánové slupky. Přelepte postiženou oblast kouskem slupky po dobu půl hodiny, aby se usnadnilo odstranění bez nepohodlí.

Rozjasněte svůj úsměv Dosáhněte viditelně zářivějšího úsměvu tím, že si ráno a večer několik dní třete malé kousky banánové slupky na zuby.

Zbavte se bodnutí komárem Zažijte přirozenou úlevu od bodnutí komárem přiložením kousku banánové slupky na postiženou oblast na několik minut, abyste zklidnili svědění a podráždění.

Boj proti vráskám Využijte vlastnosti proti stárnutí banánových slupek, nabitých živinami a vitamíny, pravidelným nanášením kůry ze slupky na obličej po dobu 20 minut, abyste podpořili mladistvou pleť bez vrásek.

Rozjasněte svou pleť Dopřejte si cenově výhodnou domácí pleťovou masku smícháním poloviny banánové slupky se lžičkou nízkotučného bílého jogurtu, nanesením na obličej a ponecháním 10 minut působit pro zářivý lesk.