Nejlepší rostliny pro ochranu hmyzu a komárů v interiéru

1/ Rozmarýn: K pěstování rozmarýnu je potřeba jen malé, slunné a suché místo. Kromě kulinářského využití jeho vůně účinně odhání komáry a hmyz. Tření jeho větví o odhalenou kůži může zabránit bodnutí komáry. Pálení rozmarýnu na grilu nebo v ohništi navíc slouží jako přírodní repelent proti komárům.

Ezoikum

2/ Bazalka: Nejen, že čerstvá bazalka zvýrazní chuť vašich jídel, ale má také zahradnické výhody, jako je zlepšení chuti rostlin v okolí. A co je nejdůležitější, působí jako přírodní repelent proti komárům.

3/ Meduňka: Meduňka obsahuje “Citronellal” a vydává silnou citronovou vůni, která odpuzuje komáry, takže je perfektní volbou pro vaši řadu rostlin proti komárům.

4/ Levandule: Komáři jsou odpuzováni vůněmi, které mají lidé rádi, přičemž levandule je toho zářným příkladem. Vtírání levandulového oleje na zápěstí a kotníky může účinně odradit hmyz, mouchy a komáry.

Ezoikum

5/ Divoká máta: Výzkum ukazuje, že esenciální olej z divoké máty, zejména “Nepetalakton”, je účinnější při odrazování komárů než komerční spreje proti hmyzu. Je tak silný, že pro podobné výsledky je potřeba jen zlomek množství ve srovnání s tradičními insekticidy, jako je DEET.