Ponoření pěti stroužků česneku do plné sklenice vody si získalo oblibu u mnoha jedinců.

Pro udržení optimálních tělesných funkcí se lze obrátit na pozoruhodný lék z česneku. Jak teploty stoupají nad 30 stupňů Celsia, naše tělo může pociťovat únavu a vyčerpání. Zatímco někteří se uchylují k různým doplňkům, aby se oživili, několik kuchyňských spon slouží jako silné elixíry pro naši pohodu. Mezi nimi vyniká česnek, všudypřítomná složka známá pro zvýraznění chuti pokrmů.

Česnek se může pochlubit mnoha výhodami nad rámec jeho kulinářského využití. Jeho výrazné aroma, připisované alicinoidům, zapouzdřuje většinu jeho terapeutických vlastností. Česnek, který působí jako vynikající antibakteriální, antivirové a protiplísňové činidlo, účinně bojuje proti infekcím. Kromě toho podporuje lepší krevní oběh, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu a zmírňuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Tibetská populace často využívá česnek pro léčebné účely a vyrábí tradiční lék zaměřený na tuto všestrannou zeleninu. Tato příprava zahrnuje mletí 311 gramů kořenů česneku na prášek a následné vaření, dokud se voda neodpaří. Následně se zapracuje jačí máslo (asi 600 gramů) spolu s obilovinami a nechá se tři týdny kvasit v nádobě. Po ochlazení se roztok pro maximální účinnost spotřebuje dvacet minut před jídlem.

Tento přípravek, bohatý na antioxidanty a protizánětlivé vlastnosti, pomáhá při správné konzumaci snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění. Posiluje imunitní systém, zabraňuje infekcím svými antibakteriálními a antivirovými účinky. Kromě toho zlepšuje gastrointestinální průchod a trávení, zmírňuje stres a podporuje pozitivní náladu.