Mrkev v nádobách

Objevte obsáhlou příručku o pěstování mrkve doma pomocí kbelíků nebo upravených květináčů. Pěstování malého zeleninového záhonu na vlastním dvorku zajišťuje nejen důsledně zásobenou spíž, ale také nabízí finanční úspory.

S minimálními opatřeními a poznatky se pěstování mrkve stává přímočarým úkolem. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Pěstování mrkve doma: Klíčové postřehy

Mrkev se svou lahodnou sladkostí je pozoruhodně jednoduchá na pěstování, a to i bez rozlehlé zahrady. Odleželé květináče nebo plastové kbelíky a vhodná půda jsou vše, co potřebujete, abyste zaručili optimální růst mrkve, zejména za příznivých klimatických podmínek. Přestože se mrkev přizpůsobuje různým klimatickým podmínkám, jsou vhodnější mírné teploty, ideálně mezi 15 a 25 °C.

Výsev mrkve není omezen na konkrétní časový rámec; lze to provést kdykoli, s ohledem na požadavky vámi vybrané odrůdy mrkve. Bez ohledu na to, zda se jedná o rané nebo pozdní odrůdy, musí být tyto kořenové rostliny vysévány přímo do půdy, nikoli na semeniště. Postupujte podle těchto pokynů krok za krokem:

Získejte plastový kbelík nebo upravený hrnec naplněný písčitou zlatou půdou. Ve stejné řadě vykopejte díry o hloubce přibližně 40 cm, vzdálené od sebe asi 8 cm. Mezi řadami nechte asi 25 cm. Semena rovnoměrně rozprostřete a zakryjte je dobře odvodněnou vlhkou půdou, abyste zabránili stagnaci vody. Někteří dávají přednost předmáčení semen pro urychlení klíčení. Ujistěte se, že půda je měkká a bez kamenů nebo štěrku. Smíchání písku s půdou zlepšuje výsledky. Nakonec do své miniaturní zeleninové náplasti zapracujte organické hnojivo, které podpoří růst mrkve.

Péče o mrkev

Po úspěšném růstu vyžaduje mrkev přerušované zalévání pouze tehdy, když se půda zdá suchá. V létě může být nutné zalévat dvakrát denně. Pro usnadnění klíčení vyžadují semena mrkve teploty v rozmezí 12 až 20 °C. V chladnějším podnebí lze pro podporu růstu sazenic použít pokrývku.

Chcete-li sklidit první mrkev, počítejte s přibližně dvěma měsíci, než kořeny dosáhnou průměru asi 1 cm. Jakmile je mrkev vyzrálá, vyloupněte kořeny a před konzumací ji nechte několik dní zaschnout. Pak si vychutnejte plody své práce!