Rajčata a papriky patří mezi nejčastěji pěstovanou zeleninu a nabízejí nejen radost z pěstování vlastních potravin, ale také značné úspory ve srovnání s produkty zakoupenými v obchodě. Přesná znalost toho, co je součástí hnojení těchto rostlin, zajišťuje zdravé a bohaté výnosy. Zde je návod, jak se můžete o tyto plodiny efektivně starat pomocí jednoduchého, ale vysoce výživného hnojiva.

    1. Právě hraje

Správná péče o mladé rostliny

Ezoikum

Úspěšný růst sazenic rajčat a paprik začíná základy: výběrem správné půdy obohacené o růstový stimulátor, zajištěním pravidelného zalévání a zajištěním dostatku slunečního světla a tepla. Tyto podmínky pomáhají rostlinám vyvinout robustní kořenový systém a robustní stonky. Jakmile semenáčky dozrají se zářivými listy, jsou připraveny na doplnění živin.

Výběr správného hnojiva

Je důležité používat přírodní hnojivo, které neobsahuje agresivní chemikálie nebo příliš silné složky, které by mohly poškodit jemné kořeny mladých rostlin. Tradiční hnůj, jako je koňský nebo kravský hnůj, nebo silné směsi, jako jsou ty vyrobené z kuřecího hnoje, se pro počáteční hnojení nedoporučují.

Ezoikum

Příprava přírodních hnojiv

K přípravě účinného a bezpečného přírodního hnojiva budete potřebovat cibulové slupky, prosátý popel a dešťovou vodu nebo studniční vodu. Nejlepších výsledků dosáhnete, když vodu převaříte a necháte 24 hodin odstát, abyste se ujistili, že je čistá.

Zde je návod, jak vyrobit hnojivo:

    1. Cibulové slupky vložte do středně velké nádoby a zalijte je vlažnou vodou. Tuto směs necháme louhovat asi 24 hodin.
    2. Po dni odstraňte cibulové slupky a do vyluhované vody vmíchejte 3 lžíce přírodního popela.
    3. Tento roztok důkladně promíchejte a poté zřeďte třemi litry vody.

Ezoikum

Nejlepší je skladovat tuto směs na chladném místě a aplikovat ji na sazenice rajčat a paprik každých 10 dní. Toto jednoduché hnojivo bez chemikálií poskytne vašim rostlinám všechny základní živiny, které potřebují pro optimální růst a plodnou úrodu.