Pokud hledáte organický způsob, jak zvýšit růst a výnos vašich rostlin okurek, zvažte použití slupek cibule. Tento často přehlížený kuchyňský odpad je nabitý živinami, které mohou prospět vaší zahradě. Zde je návod, jak mohou slupky cibule pomoci vašim rostlinám okurek a jak je efektivně využít.

Výhody používání cibulových slupek

 1. Bohaté na živiny: Cibulové slupky mají vysoký obsah základních živin, jako je draslík, vápník, hořčík a železo, které jsou životně důležité pro růst a vývoj rostlin.
 2. Odolnost vůči chorobám: Slupky cibule obsahují přírodní sloučeniny, jako jsou flavonoidy a síra, které mohou pomoci posílit rostliny a zlepšit jejich odolnost vůči chorobám a škůdcům.
 3. Zdraví půdy: Jak se slupky cibule rozkládají, přidávají do půdy organickou hmotu, zlepšují její strukturu, provzdušňování a schopnost zadržovat vodu.
 4. Zlepšovač kompostu: Přidáním slupek cibule do vaší kompostové hromady zvýšíte obsah živin, což vede k bohatšímu kompostu pro vaši zahradu.

Jak připravit a používat cibulové slupky

 1. Sbírání cibulových slupek: Uložte cibulové slupky ze své kuchyně. Slupky červené, žluté a bílé cibule obsahují prospěšné živiny.
 2. Sušení: Před použitím se ujistěte, že slupky cibule jsou suché. Rozložte je na tác nebo noviny, aby v případě potřeby uschly na vzduchu.

Jak aplikovat cibulové slupky ve vaší okurkové zahradě

 1. Doplnění půdy: Před výsadbou zapracujte do půdy sušené slupky cibule. Můžete je buď zakopat přímo, nebo je zamíchat do horních pár centimetrů půdy. To pomáhá obohacovat půdu živinami a organickou hmotou.
 2. Mulčování: Použijte sušené cibulové slupky jako mulč kolem rostlin okurek. Rozprostřete vrstvu slupek kolem základny rostlin, abyste pomohli udržet vlhkost, potlačili plevel a pomalu uvolňovali živiny, když se rozkládají.
 3. Kompostový čaj: Připravte si kompostový čaj bohatý na živiny namočením slupky cibule do vody. Naplňte kbelík vodou, přidejte hrst slupek cibule a nechte několik dní louhovat. Použijte tuto tekutinu k zalévání rostlin okurek, které jim dodají živiny.
 4. Kompost: Přidejte do své kompostovací hromady slupky cibule. Dobře je promíchejte s jinými kompostovatelnými materiály, abyste zajistili, že se efektivně rozloží.

Tipy pro používání cibulových slupek

 • Kombinujte s dalšími doplňky: Slupky cibule fungují dobře, když jsou kombinovány s jinými organickými materiály, jako je kompost, dobře shnilý hnůj nebo dřevěný popel pro vyvážený nutriční profil.
 • Pravidelná aplikace: Aplikujte cibulové slupky pravidelně během vegetačního období pro udržení úrovně živin a zdraví půdy.
 • Sledujte zdraví rostlin: Sledujte, zda vaše rostliny okurek nevykazují známky nedostatku živin nebo škůdců, a podle potřeby upravte své postupy úpravy půdy.

Závěr

Použití cibulových slupek ve vaší okurkové zahradě je snadný a udržitelný způsob, jak zlepšit zdraví rostlin a zvýšit výnos. Poskytnutím základních živin, zlepšením struktury půdy a zvýšením odolnosti vůči chorobám mohou slupky cibule pomoci vašim rostlinám okurek prosperovat. Zařaďte tuto jednoduchou techniku ​​do své zahradnické rutiny a vychutnejte si tuto sezónu větší, zdravější a hojnější okurky!