Podpořte květy a kořeny vaší orchideje tímto měsíčním procesem

Věděli jste, že jednoduchá měsíční procedura může výrazně zvýšit produkci kořenů a květů vaší orchideje? Objevte kroky k dosažení prosperující orchideje!

Provedením konkrétního postupu jednou měsíčně můžete svou orchidej povzbudit, aby produkovala svěží květy a kořeny. Tato technika se zaměřuje jak na kořeny orchideje v květináči, tak na vzdušné kořeny. Pojďme prozkoumat, jak zajistit, aby vaše orchidej vzkvétala s bohatými kořeny a květy!

Ezoikum

    1. Právě hraje

Orchideje přirozeně produkují vzdušné kořeny, což je vlastnost zděděná po jejich druhu. Tyto kořeny jsou nezbytné pro absorpci vody a živin, zajišťují stabilitu a podporují minimální fotosyntézu. I když jsou orchideje v květináči, stále se spoléhají na tyto kořeny, zejména pokud půdní podmínky nejsou ideální pro růst kořenů v květináči.

Péče o vzdušné kořeny orchidejí Je důležité nestříhat vzdušné kořeny, ale spíše je zvlhčovat, abyste podpořili růst. Jednou z metod je zvednout květináč do většího květináče a ponořit vzdušné kořeny do sklenice vody, čímž se voda doplní, když se vstřebává. Tato praxe účinně vyživuje kořeny.

Kromě toho se ujistěte, že tyto kořeny stříháte pouze v případě, že jsou suché nebo mrtvé, protože zdravé vzdušné kořeny jsou známkou celkové pohody orchideje. Postřik vzdušných kořenů vodou může také pomoci udržet dostatečnou hydrataci, aniž by bylo nutné je přesazovat do kůry, což by mohlo ohrozit jejich zdraví.

Ezoikum

Pokud nechcete, aby kořeny byly viditelné mimo rostlinu, zvažte jejich přesazování, ale vyhněte se jejich stříhání. Připravte kořeny na půdu tím, že zvýšíte úroveň vlhkosti kolem nich častým rosením po dobu dvou týdnů před přesazováním. Kořeny se tak aklimatizují na nové prostředí a zajistí, že se jim bude po přestěhování dařit.

Množení orchidejí ze vzdušných kořenů Nové orchideje můžete množit ze zdravých vzdušných kořenů. Oddělte je od hlavní rostliny sterilním řezem a zasaďte je do nové půdy smíchané s mletou skořicí, abyste zabránili infekci. Základnu zakryjte hliněnými peletami a před výsadbou udržujte kořeny vlhké peroxidem vodíku, aby změkly. Půdu osypte borovicí a mechem, abyste zajistili nejlepší podmínky pro pěstování.

Dodržováním těchto kroků vaše orchideje nejen přežijí, ale budou prospívat, produkovat živé květy a robustní kořeny. Pamatujte, že vzdušné kořeny jsou životně důležité pro zdraví orchideje a měly by být zastřihovány pouze v případě, že je to nezbytně nutné.