Červi mohou být noční můrou zahradníka, protože na vašich milovaných rostlinách zanechávají bavlněné trsy, které by si mnozí mohli splést s neškodnou houbou. Tito škůdci však představují vážnou hrozbu pro zdraví rostlin. Pokud jste si těchto škůdců všimli na svých rostlinách, zde jsou časem prověřené přírodní prostředky, které vám pomohou účinně kontrolovat a eliminovat moučné brouky.

    1. Právě hraje

Identifikace zamoření červy

Červci jsou snadno rozpoznatelní podle bílých, bavlněných zbytků, které zanechávají na listech a stoncích rostlin. Chcete-li tyto škůdce odhalit, pečlivě prozkoumejte listy, stonky a zejména spodní strany a spoje, kde se listy setkávají se stonky. Červci se mohou také skrývat v kořenech, takže včasná detekce je náročná, ale zásadní.

Ezoikum

Přírodní prostředky proti moučným červům

Marseillské mýdlové řešení Vytvořte silnou směs rozpuštěním několika hoblin marseillského mýdla v půl litru nevápenaté vody. Zvyšte účinnost přidáním lžíce černého mýdla a dvou polévkových lžic 70% isopropylalkoholu. Aplikujte tento roztok štětcem přímo na červce, abyste narušili jejich ochranný povlak a vymýtili je.

Mytí vodou Jemná, ale účinná metoda zahrnuje mytí rostlin silným proudem vody, který může červce vytlačit z jejich úkrytů. Tato metoda je zvláště užitečná při mírném napadení a lze ji podle potřeby opakovat.

Domácí insekticidní sprej Chcete-li připravit tento sprej, smíchejte jednu paličku česneku, jednu malou cibuli a jednu lžičku kajenského pepře na pastu. Tuto pastu smíchejte s jedním litrem vody a nechte hodinu louhovat. Po scezení přes tenkou látku přidejte do roztoku lžíci tekutého mýdla na nádobí. Tento domácí pesticid lze skladovat v chladničce až týden a nastříkat přímo na zamořená místa.

Ezoikum

Neemový olej Neemový olej je přírodní odstrašující prostředek, který zhoršuje krmení, růst a vývoj červů. Smíchejte 5 až 15 ml nimbového oleje s jedním litrem vody a nastříkejte na postižené rostliny. Neem působí jako repelent a zabraňuje budoucímu napadení.

Insekticidní mýdlo Můžete si vyrobit vlastní insekticidní mýdlo pomocí jemného mycího prostředku na mytí nádobí bez parfemace. Smíchejte jednu čajovou lžičku tohoto mýdla s pěti litry vody a nastříkejte na rostliny. Upravte koncentraci mýdla podle potřeby v závislosti na závažnosti napadení.

Isopropylalkohol Pro okamžité výsledky potřete moučné brouky vatovým tamponem namočeným v 70% isopropylalkoholu. Nejprve to vyzkoušejte na malé ploše, abyste se ujistili, že to nepoškodí rostlinu. Tato metoda je účinná při zabíjení červů při kontaktu.

Ezoikum

Tyto tipy schválené babičkou jsou nejen účinnými, ale také ekologickými alternativami k chemickým pesticidům. Pravidelně kontrolujte své rostliny, abyste zachytili jakékoli rané známky napadení. V případě silného napadení může být nutné odstranit a zničit silně napadené rostliny, aby se zabránilo šíření na zdravé.