Orchideje jsou ceněny pro svou exotickou krásu a jemný vzhled, díky čemuž jsou oblíbené mezi nadšenci pokojových rostlin. Umístění vaší orchideje ve vašem domě však může výrazně ovlivnit její zdraví a dlouhověkost. Umístění orchideje na špatné místo může vést k předčasnému vadnutí a dokonce ke smrti. Zde je pět míst, kterým byste se měli vyhnout, pokud chcete, aby vaše orchidej prospívala a znovu kvetla zářivými barvami.

  1. Právě hraje

Nejhorší místa pro umístění orchideje

 1. Kuchyně
  I když kuchyně může nabízet dobré světlo a vypadá jako útulné místo pro dekoraci, je plná nebezpečí pro orchideje. Časté kolísání teplot spolu s teplem a párou z vaření může rostlinu stresovat. Plynný ethylen emitovaný dozrávajícím ovocem, jako jsou jablka a banány, může také urychlit stárnutí květin. Kromě toho může být vystavení běžným domácím chemikáliím používaným při čištění kuchyní škodlivé.
 2. Místa v průvanu
  Oblasti v blízkosti často otevřených dveří nebo oken mohou orchideje vystavit průvanu a kolísání teplot, což nemají rády. Tyto podmínky mohou rostlinu vysušit a snížit úroveň vlhkosti, která je klíčová pro její zdraví. Ujistěte se, že je vaše orchidej umístěna ve stabilním prostředí mimo takové proudění vzduchu.
 3. Koupelna (bez vhodných podmínek)
  Zatímco koupelny mohou poskytovat blahodárnou vlhkost, nedostatek dostatečného světla je překážkou. Pokud ve vaší koupelně chybí okno, které poskytuje přirozené světlo, není to vhodné místo pro orchidej. Orchideje potřebují dostatek světla, aby vzkvétaly; Bez něj se mohou rychle zhoršit.
 4. V blízkosti zdrojů
  tepla Udržujte orchidej mimo dosah radiátorů, topných těles a klimatizačních jednotek. Přímé teplo a suchý vzduch z těchto zdrojů mohou vytvořit nehostinné prostředí, které způsobí, že jemné listy orchideje vyschnou a zežloutnou.
 5. Nevytápěné oblasti v zimě
  Orchideje jsou tropické rostliny a nesnášejí nízké teploty. Nevytápěná místnost během zimy, jako je veranda nebo zimní zahrada, může být pro orchidej smrtelná.

Ideální umístění orchidejí

  • Koupelna s oknem: To je ideální, protože kombinuje vlhkost s přirozeným světlem. Ujistěte se, že orchidej není vystavena přímému slunečnímu záření.
  • Obývací pokoj nebo ložnice: Tyto oblasti jsou obvykle stabilní v teplotě a světle, ideální pro orchideje, pokud jsou mimo přímé zdroje tepla
  • Kancelář: Domácí i firemní kanceláře mohou být skvělými místy za předpokladu, že mají dobré nepřímé světlo. Bylo také prokázáno, že rostliny v kancelářích zvyšují produktivitu a snižují hlukovou zátěž.

Další tipy pro péči

  • Orchidejím se daří v nepřímém světle, ideálně v blízkosti okna orientovaného na východ nebo západ.
  • Udržujte mírné teploty mezi 18 °C a 24 °C.

Ezoikum

  • Pokud je vaše prostředí suché, zvažte použití zvlhčovače vzduchu nebo umístění misky na vodu v blízkosti rostliny, abyste udrželi dostatečnou vlhkost.
  • Vyhněte se častému přemisťování orchideje; Najděte si dobré místo a nechte ho tam.
  • Ujistěte se, že orchidej má prostor a není stísněná u zdí nebo jiných rostlin.

Ezoikum

Pochopením toho, co dělat a co nedělat, můžete pro svou orchidej vytvořit optimální prostředí, které jí umožní prospívat a zkrášlit váš domov svými úžasnými květy.