Osvojte si těchto 12 důvtipných technik pro pěstování prosperujících rostlin rajčat, ať už ve vaší zahradě nebo na balkoně. S těmito tipy od Pousse Pousse budete moci pěstovat svá rajčata na maximum a přinášet bohatou úrodu, na kterou můžete být hrdí.

 1. Hluboká výsadba: Zajistěte silný vývoj kořenů tím, že kořeny zapustíte hluboko a částečně zakryjete stonek. Výsadba pod mírným úhlem podporuje přirozené napřímení a podporuje růst kořenů.
 2. Přiměřené rozestupy: Zajistěte dostatečný prostor mezi rostlinami, alespoň 60 cm od sebe, abyste optimalizovali vystavení slunečnímu záření a cirkulaci vzduchu, podpořili zdravý růst a minimalizovali rizika onemocnění.
 3. Obohacení půdy: Před výsadbou obohaťte půdu přidáním organické hmoty, jako jsou bramborové nebo banánové slupky, do výsadbové jamky, která poskytuje základní živiny pro robustní růst.
 4. Spolehlivá podpora: Nainstalujte kůly nebo klece včas, abyste podpořili rostoucí rostliny, chránili je před poškozením větrem a podporovali růst.
 5. Ochranné mulčování: Aplikujte vrstvu slámového mulče kolem základny rostlin, abyste potlačili plevel, zadrželi vlhkost půdy a regulovali teplotu půdy, čímž se sníží potřeba častého zavlažování.
 6. Doprovodná výsadba: Podporujte symbiotické vztahy výsadbou rajčat vedle bazalky, petržele nebo měsíčku, které zvýrazňují chuť, odrazují škůdce a podporují celkové zdraví rostlin.
 7. Strategické zavlažování: Zalévejte u kořene rostliny, vyhněte se smáčení listů, abyste předešli chorobám. Udržujte pravidelnou, mírnou zálivku, abyste zajistili optimální hydrataci bez zamokření.
 8. Prořezávání a ředění: Odstraňte výhonky a spodní listy, jak rostlina roste, abyste zlepšili cirkulaci vzduchu, snížili náchylnost k chorobám a podpořili vývoj větších plodů.
 9. Přirozená kontrola škůdců: Odrazte slimáky a slimáky tím, že obepnete rostliny měděnými bariérami a využijete jejich averzi vůči kovu.
 10. Epsom Salt Boost: Oživte rostliny, které mají problémy, zředěným roztokem Epsomské soli každé tři týdny, abyste odstranili nedostatek živin a podpořili silný růst.
 11. Pomoc při opylování: Podpořte vývoj plodů jemným protřepáváním květů rajčat denně, abyste usnadnili pohyb pylu a zlepšili násadu plodů.
 12. Správa pozdní sezóny: Zachraňte zbývající zelená rajčata vykořeněním rostlin a jejich zavěšením vzhůru nohama, aby dozrály. Zelená rajčata používejte pro konzervy nebo podpořte zrání jejich skladováním v blízkosti zralého ovoce.

Zažijte radost ze zahradničení po celý rok se zahradními truhlíky Pousse Pousse, které jsou plné odborných rad a vedení od semínka až po talíř. Odhalte tajemství úspěšného zahradničení a užijte si plodnou sklizeň s Les Bonnes Feuilles de Pousse Pousse.