Svěží koláč, ideální na léto. Bez pečení, bez zdlouhavé přípravy. Jahody jsou nyní v sezóně, tak z nich zkuste něco dobrého upéct. Sice je to nepečený dezert, ale tak “upečte” si tyto sladké řezy. Dávám vám recept pro inspiraci. Jeden z těch osvěžujících, málo přeslazených dezertů, které preferuji. Nebojte se ani práce se želatinou, je to úplně jednoduché. Pokud se držíte pokynů na obalu, nebude s tím žádný problém. Autor: Triniti

SUROVINY

Budeme potřebovat:

15 ksmáslové sušenky
600 mlsmetana ke šlehání
3 bal.jahodové želé
300 mlhorká voda
120 gkulaté piškoty

Jahodová vrstva:

800 gjahody
2 bal.jahodové želé
1 lžíceprášková želatina

Vrch:

400 mlsmetana ke šlehání
2 lžícekr. cukr
3 lžičkyprášková želatina
1/4 šálkuhorká voda
16 kssušenky v čokoládě

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si formu na pečení o velikosti 25 x 35 cm a dno vyložíme sušenkami. Nejlepší je použít formu, kde se stěny dají oddělit od dna.

  2. Jahodové želé rozpustíme v horké vodě a necháme nabobtnat.
  3. 600 ml smetany vyšleháme na tuhou šlehačku. Pomalu přidáme jahodové želé do smetany a pomocí mixéru vyšleháme. Jahodovou smetanu navrstvíme na sušenky a pěkně uhladíme.

  4. Na vrch poklademe kulaté piškoty a odložíme do chladničky.

  5. Jahody rozmixujeme tyčovým mixérem a dáme je do hrnce. Přivedeme do varu, přidáme jahodové želé a práškovou želatinu a mícháním spojíme. Odstavíme a necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Jahodové pyré opatrně nalijeme na piškoty a pěkně uhladíme. Necháme ztuhnout.

  6. Smetanu vyšleháme s kr. cukrem na tuhou šlehačku, přidáme předem připravenou želatinu (želatinu rozpustíme v horké vodě, ohřejeme a necháme mírně vychladnout). Želatinu přidáme k vyšlehané smetaně a promícháme. Navrstvíme na jahodovou dřeň a pěkně uhladíme. Na vrch poklademe čokoládové sušenky a odložíme do chladničky ztuhnout.