Čokoládový zákusek s čokoládovou polevou na vrchu. Příprava je nenáročná a chuť fenomenální. Zdobila jsem ještě bílou čokoládou, aby řezy vypadaly slavnostnější, určitě vyzkoušejte i na různé oslavy. My máme velmi rádi čokoládové zákusky a ještě pokud přidáte kvalitní čokoládu, tak není o čem. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

6 ksvejce
8 lžickr. cukr
4 lžícekakao
8 lžicolej
8 lžicmléko
8 lžicpolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva

Krém:

1 lmléko
11 lžickr. cukr
1 bal.čokoládový pudink
2 bal.premium čokoládový pudink Dolcet
2 lžícehladká mouka
80 gmáslo
125 mlsmetana ke šlehání

Poleva:

300 mlsmetana ke šlehání
150 ghořká čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Těsto:
  Vaječené bílka vyšleháme do tuhé pěny a postupně přidáváme cukr, žloutky, kakao, olej, mléko. Na závěr přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva a promícháme.
  Připravené těsto navrstvíme na plech o velikosti 30×40 cm, který jsme vystlali papírem. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 150 stupňů cca 30 minut. Upečené těsto vyjmeme a necháme vychladnout. Vychladlé překrojíme na polovinu.
 2. Krém:
  Pudinky, cukr a hladkou mouku smícháme, přidáme trochu mléka a rozmícháme, abychom neměli hrudky. Zbylé mléko dáme na oheň a přivedeme k varu. Přidáme rozmíchané pudinky a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout.
  Máslo vyšleháme se smetanou do krémové hmoty a postupně po lžících přimícháme čokoládový pudink.
 3. Na jednu část těsta navrstvíme polovinu krému, položíme druhý plát těsta a natřeme zbylý krém.
 4. Poleva:
  Smetanu ohřejeme a odstraníme z ohně. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Když se čokoláda rozpustila nalijeme ji na krém a necháme ztuhnout.