Měkoučký nutelový dort, který jistě bude chutnat každému. Jemné těsto, které během pečení neztvrdne a nádivka z jedné sklenice nutelly. Je to sice “zdravá” bomba, ale sem tam si určitě třeba dopřát.

SUROVINY

Těsto:

400 ghladká mouka
180 gmoučkový cukr
200 gmáslo
1 ksvejce
1 ksžloutek
1 lžičkasušené droždí
1 lžičkavanilková esence

Nádivka:

750 g/1 ks/ Nutella

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si kulatou formu na pečení o průměru 28 cm. Dno vyložíme pečícím papírem a trouby vyhřejeme na 180 stupňů.
  2. Všechny suroviny na přípravu těsta smícháme v misce a vyhneteme hladké těsto, které zabalíme do fólie a odložíme do lednice na 1 hodinu.
  3. Odleželé těsto na pracovní desce rozválíme na tloušťku cca 0,5 cm a těstem vyložíme dno formy. Vyvýšíme i kraje, aby nutella nevytekla. Zbylé těsto nevyhazujeme, ale znovu zpracujeme do kuličky, kterou rozválíme na plát o tloušťce 2-3 mm a rádýlkem nakrájíme proužky.
  4. Nutellu rozpustíme ve vodní lázni a nalijeme ji na těsto. Na vrch uložíme proužky těsta, které ukládáme tak, abychom vytvořili mřížku. Odložíme do lednice na 15 minut a pak koláč zakryjeme alobalem a dáme péct po dobu 25 minut.
  5. Po 25 minutách stáhneme alobal a pečeme dalších 10 minut. Upečený dort vyjmeme a necháme vychladnout. Vrch ozdobíme moučkovým cukrem.