Kokosové a medové zákusky jsou u nás velmi oblíbené, proto jsem se rozhodla zkombinovat tyto 2 druhy a vznikl jeden fantastický a dovolím si říci, že i dobře vypadající zákusek.

SUROVINY

Těsto:

150 gmoučkový cukr
1 ksvejce
2 lžícemed
50 gmáslo
4 lžícemléko
500 ghladká mouka
1 lžičkajedlá soda
1 lžícezakysaná smetana

Krém:

200 gmáslo
150 gmoučkový cukr
1 bal.vanilkvoý cukr
400 mlmléka
4 lžícedětská krupice
50 gkr. cukr
150 gkokos

Dále budeme potřebovat:

meruňková marmeláda
čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Moučkový cukr utřeme s vajíčkem do pěny, pak přidáme med, měkké máslo a teplé mléko. Mouku a jedlou sodu prosijeme přes jemné síto a postupně po částech přidáváme k vyšlehané hmotě. Pokud již máte těsto tuhé, přidejte zakysanou smetanu (můžete přidat i 3-4 lžíce, podle toho jak husté máte těsto). Těsto zabalíme do potravinářské fólie a odložíme do lednice na 1-2 hodiny.

  2. Máslo spolu s moučkovým a vanilkovým cukrem vyšleháme do pěny. Mléko rozmícháme s dětskou krupicí a kr. cukrem a na mírném ohni za stálého míchání uvaříme hustou kaši, kterou necháme vychladnout. Když máme hmotu chladnou, po lžících ji mixérem zašleháme do máslové pěny a nakonec přidáme i kokos. Připravenou nádivku odložíme do lednice a upečeme těsto.
  3. Odleželé těsto z chladničky rozdělíme na polovinu a každý kus rozválíme na papíře na pečení. Papír na pečení přendáme na otočený plech (válela jsem na rozměr 30 x 36 cm, ale klidně můžete menší a tlustší, budetete mít vyšší řezy).
  4. Upečeme při teplotě 200 stupňů do zlata. Délka pečení záleží na tloušťce těsta, já jsem pekla 8 minut.

  5. Upečené pláty necháme vychladnout, oba potřeme meruňkovým džemem a navrstvíme na jeden kokosovou nádivku. Pěkně ji uhladíme a položíme plát těsta, potřený marmeládou tak, aby byl džem na kokosové hmotě. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládovou polevou a necháme odležet do druhého dne. Koláček je jemný, křehký a chutný.

  6. Doporučuji vyzkoušet, pokud máte rádi kokosové zákusky. Pokud těsto budete péct dlouho, těsto ztvrdne a koláč bude sušší a bude nutné nechat ho stát déle, aby těsto navsáklo vlhkost z nádivky a až tehdy vám změkne.