Vynikající malinové řezy se šlehačkou. Vypadá skvěle a ještě lépe chutná. Je sice náročnější na suroviny, ale vyplatí se vyzkoušet. Autor: Triniti

SUROVINY

Spodní těsto:

8 ksžloutku
250 gmáslo
240 gkr. cukr
6 lžicvoda
špetkasůl
1/2 bal.prášek do pečiva
280 ghladká mouka

1. vrstva:

800 gmaliny
1 lpomerančový džus
2 bal.vanilkový pudink
5 lžickr. cukr

2. vrstva:

1 lsmetana ke šlehání
4 bal.Smetafix
2 bal.vanilkový cukr
4 lžícemoučkový cukr

Vrch:

120 gmáslo
4 ksžloutky
3 lžícevoda
150 ghladká mouka
1 lžičkaprášek do pečiva
150 gkr. cukr

Bílková vrstva:

4 ksbílky
150 gkr. cukr
1 lžičkacitronová šťáva
1 lžičkakukuřičný škrob

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Vrch:
  Máslo s cukrem utřeme do krémové hmoty, přidáme žloutky, špetku soli, vodu a nakonec i mouku smíchanou s práškem do pečiva.
 2. Bílková vrstva:
  Bílky s cukrem utřeme do pěny, přidáme citronovou šťávu a nakonec kukuřičný škrob.
 3. Připravíme si plech na pečení, který vyložíme papírem a navrstvíme nejdříve žloutkové těsto. Rovnoměrně uhladíme a navrstvíme vyšlehanou bílkovou hmotu. Uhladíme a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 25 minut.
 4. Upečený vrchní plát necháme vychladnout a nakrájíme ho na kousky.

 5. Stejně připravíme základní spodní těsto. Máslo s cukrem utřeme do krémové hmoty, přidáme žloutky, špetku soli, vodu a nakonec i mouku smíchanou s práškem do pečiva. Navrstvíme na plech a upečeme.

 6. 800 ml džusu dáme vařit na oheň. Do 200 ml přidáme pudinkový prášek, cukr a důkladně utřeme, abychom neměli hrudky. Přidáme k horkému džusu a vaříme do zhoustnutí. Do horkého pudinku přidáme maliny a krátce na mírném ohni vaříme, dokud se maliny nerozvaří. Hmotu odstavíme a necháme mírně vychladnout. Navrstvíme na spodní těsto a pěkně uhladíme.

 7. Smetanu na šlehání vyšleháme s cukrem a ztužovačem do tuhé šlehačky a navrstvíme ji na vychladlou malinovou vrstvu. Pěkně uhladíme a poklademe nakrájené těsto. Odložíme do chladničky ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!