Nedávno jsem oslavovala narozeniny jednoho člena rodiny a rozhodla jsem se připravit tuto skvělou roládu na pohoštění. Byla tak fantastická, že každý si ptal recept. Samozřejmě do náplně můžete přidat také například uvařená vajíčka nebo kukuřici. Mně osobně tam kukuřice velmi chyběla. Můžete zvolit i jako pohoštění na silvestra 🙂 Autor: Triniti

SUROVINY

Základ:

chléb toastový
šunka

Pomazánka:

máslo
sýr tavený
česnek

Náplň:

máslo
sýr tavený
paprika
rajče
smetana zakysaná
pažitka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si toustový chléb – kraje odřízneme, abychom neměli problém při stáčení rolády a nakrájíme je na malé kostičky.

  2. Na pomazánku utřeme máslo, tavený sýr, přidáme prolisovaný česnek a promícháme. Rozdělíme na 2 části.

  3. Na desku rozložíme potravinářskou fólii, do středu naskládáme šunku, potřeme ji česnekovou pomazánkou, poklademe toustový chléb a dobře ho přitlačíme k šunce.

  4. Znovu potřeme česnekovou pomazánkou, poklademe šunku a natřeme nádivku – máslo, tavený sýr utřeme, přidáme 1-2 PL zakysané smetany, toustový chléb nakrájený na kostičky, nadrobno nakrájenou papriku a pažitku. Rajče zbavíme slupky a nakrájíme nadrobno, přidáme k náplni a promícháme.

  5. Pomocí fólie roládu stočíme a dobře utlačíme. Odložíme do lednice zatuhnout a vrch ozdobíme zbylou náplní a zeleninou.