Fantastický tvarohový koláč, při pečení kterého nepotřebujete žádnou váhu. Postačí Vám hrnek o objemu 250 ml. Poleva je z čokolády a zakysané smetany, je vynikající. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

2 ksvejce
1 hrnekkr. cukr
1/2 hrnkuolej
2 hrnkyhladká mouka
1 bal.prášek do pečiva
1 bal.vanilkový cukr
1 hrnekmléko
2 PLkakao
marmeláda na potření těsta

Krém:

300 mlvoda
2 bal.vanilkový pudink
4 PLkr. cukr
2 bal.jemný tvaroh
troškukakao
troškurum
250 gmáslo
podle chutimoučkový cukr

Poleva:

1 ksčokoláda na vaření
2 bal.zakysaná smetana

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka vyšleháme s kr. a vanilkovým cukrem do pěny, přidáme olej a mléko. Následně už jen vařečkou zamícháme prosetou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Polovinu těsta nalijeme na plech, který jsme vyložili papírem a do druhé poloviny zamícháme i kakao. Navrstvíme cik cak na světlé těsto a dáme upéct do předem vyhřáté trouby. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 25 minut.
  2. Vodu osladíme cukrem, přidáme pudinkové prášky a uvaříme hustý pudink, který odstavíme a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlého, ale ještě teplého pudinku zašleháme tvaroh. Máslo utřeme s moučkovým cukrem a rumem do pěny, postupně přidáme vanilkový pudink s tvarohem a vyšleháme nadýchaný krém.
  3. Polovinu naneseme na těsto potřené marmeládou, druhou část obarvíme kakaem. Na světlý krém naneseme kakaový a pěkně uhladíme.
  4. Na tmavý krém naneseme polevu z čokolády a zakysané smetany (do roztáté čokolády zamícháme smetanu). Uděláme vzory vidličkou a odložíme do chladničky ztuhnout.