Tak se Kubík jen tak nenápadně po obědě “ometal” nejdřív kolem jedné lednice, pak kolem druhé lednice, dokonce šel zkontrolovat i tu v garáži… Mně to nejdřív nedocházelo, protože když “rozjedu” svoje “nudlování”, tak prostě nevnímám. A pak mi svitlo!!! My nemáme pečeno!!! Takže jedna rychlá akce.. Autor: Danula

SUROVINY

Těsto:

5 ksvajec
100 gmoučkového cukru
1 sáčekpudinkového prášku libovolné příchuti
špetkasoli

Krém:

2 plechovkykompotovaných mandarinek
1 a 1/2 kelímkusmetany ke šlehání
2 sáčkyvanilkového pudinku bez vaření Olé od Dr.Oetkera

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V míse vyšleháme ručním elektrickým šlehačem žloutky s cukrem do husté bílé pěny, pak už jen vařečkou vmícháme pudinkový prášek a nakonec přidáme pevný sníh z bílků, vyšlehaný se špetkou soli.
  2. Těsto natřeme na velký plech, vystlaný pečícím papírem, který pro jistotu ještě natírám máslem. Pečeme cca 8-10 minut na 180 stupňů.
  3. Lehce zchladlý plát i s papírem smotáme a necháme zcela vystydnout, pak rozmotáme, natřeme krémem a za současného stahování papíru opět zarolujeme. Hotovou roládu dáme do ledničky alespoň na hodinku zatuhnout.
  4. Jedná se o tzv.”třesený” krém, takže všechno dáme do uzavíratelné nádoby, důkladně přiklopíme víkem a třeseme asi 2 minutky ze strany na stranu, dokud se z mísy nepřestanou ozývat “čvachtavé” zvuky.
  5. Pozn.: Krému je v roládě hodně, ale to je jeden z Kubových požadavků na ten “správný” moučníček.