Krémeš je oblíbený zákusek již od dávných dob. Tentokrát se mi však nechtělo péct klasické pláty z listového těsta tak jsem je nahradila dlouhými dětskými piškoty. Vznikl tak rychlý nepečený dezert, který byl tak fantastický, že dnes dělám druhou dávku 🙂 Potřebuje však delší dobu na tuhnutí v chladničce, případně ho můžete jíst hned lžičkou z formy. Autor: Mineralka

SUROVINY

Základ:

1 bal.dlouhé dětské piškoty

Krém:

1 bal.zlatý klas
500 mlmléko
4 lžícekrystalový cukr
250 mlsmetana ke šlehání

Poleva:

100 mlsmetana ke šlehání
100 ghořká čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si menší hranatou formu na pečení. Zvolila jsem takovou, aby mi na dno vyšla přesně jedna řada dlouhých dětských piškotů.

  2. Piškoty uložíme na dno formy.

  3. Na řadu piškotů nalijeme uvařený, ještě teplý zlatý klas (můžete použít i vanilkový pudink, ale uberte z mléka na 400 ml) – v mléce rozmícháme zlatý klas, cukr a na mírném ohni vaříme do zhoustnutí.

  4. Necháme vychladnout a navrstvíme vyšlehanou šlehačku. Já jsem už nesladila, ale pokud máte rádi sladší zákusky, přidejte moučkový cukr podle chuti.

  5. Na šlehačku poklademe piškoty a vrch polijeme čokoládovou polevou – smetanu ohřejeme a přidáme na kousky nalámanou čokoládu, kterou mícháním rozpustíme.

  6. Pěkně uhladíme a odložíme do chladničky ztuhnout.