Svěží, chutný, sladký a dokonce vhodný i na slavnostnější příležitosti. U nás doma žádná slavnostní příležitost nebyla, avšak chuť ovládla mou lenost a upekla jsem z poloviční dávky tento skvělý zákusek. Autor: Karambola

SUROVINY

Těsto (2x):

4 ksbílky
4 PLkr. cukr
4 ksžloutky
4 PLpolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva
1 PLkakao
1/2 dclolej

Náplň:

250 gtvaroh
200 gmoučkový cukr
250 gmáslo
1 bal.vanilkový cukr
4 PLrum
marmeláda podle chuti

Poleva:

500 gmoučkový cukr
4 PLcitrónová šťáva
2-4 PLhorká voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, přidáme jeden žloutek po druhém a za každým důkladně vyšleháme. Přidáme olej a na závěr i mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva. Pečeme na klasickém velkém plechu, na dno kterého jsme dali pečící papír. Takto upečeme 2 těsta. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 20 minut. Sledujeme.
  2. Máslo vyšleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem do pěny. Přidáme rum a tvaroh. Dostaneme krém, který dáme na chvíli do lednice.
  3. Upečený plát těsta potřeme marmeládou dle chuti natřeme krém a položíme druhý plát těsta. Na půl hodinu zatížíme a na vrch navrstvíme polevu.
  4. Moučkový cukr vyšleháme s citrónovou polevou a horkou vodou do jednotné hmoty. Vodu přidávejte postupně po lžících, když dostanete polevu, která se lije, vodu už nepřidávejte. Necháme ztuhnout v lednici a nakrájíme na řezy.