Hnětení tvarohový zákusek, který si oblíbíte. Vhodný ke kávě. Už teď mi tečou sliny.

SUROVINY

Těsto:

2 šálkyhladké mouky
1 lžičkaprášku do pečiva
3/4 šálkumoučkového cukru
150 gmásla
2 lžícekakaa
1 lžícezakysané smetany
1 ksvejce

Tvarohová náplň:

1 kgtučného tvarohu
5 ksvajec
100 gmásla
1,5 šálkukrystalového cukru
1 lžícevanilkového cukru
1 bal.vanilkový pudink (40 g)
1 lžícehladké mouky
3 lžícepomerančové kůry (nemusí být)
3 lžícerozinek (nemusí být)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Postup:
    Použijeme šálek o objemu 200ml. Mouku, prášek do pečiva, moučkový cukr a kakao smícháme, přidáme vejce, změklé máslo a zakysanou smetanu. Vypracujeme těsto, zabalíme do potravinové fólie a necháme odležet asi půl hodinu.
  2. Tvarohová náplň:
    Bílky oddělíme od žloutků. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Ve druhé míse vyšleháme žloutky s cukrem a vanilkou, přidáme rozpuštěné máslo, postupně přidáváme tvaroh, mouku a pudink. Nakonec opatrně přidáme tuhý sníh, promícháme lžící. Nakonec přidáme pomerančovou kůru a rozinky, které můžeme předtím namočit např. v rumu nebo je zalijeme horkou vodou, aby trochu změkly.
    Pokud použijeme nízkotučný tvaroh, přidáme o 100 g másla více, čili 200 g.
  3. Odleželé těsto rozdělíme na dvě části. Jednu část rozválíme a pomocí válečku opatrně přeneseme na tukem vymazaný a moukou vysypaný plech o rozměrech 40 x 25 cm. Nalijeme tvarohovou nádivku a přikryjeme druhým plátem těsta. Vrch propícháme vidličkou, aby se při pečení nevytvořily na cestě bubliny. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 30 minut, potom teplotu snížíme na 170 stupňů a pečeme dalších 30 minut.
  4. Tip: Pokud se nám nedaří přenést druhý plát těsta na nádivku, protože se těsto trhá, můžeme ho jednoduše nastrouhat na hrubším struhadle.

Zdroj: Z cukrem pudrem