Jednoduchý vanilkový dezert po dobrém obědě. Je rychlý a vůbec není pracný. Vyzkoušejte si připravit tento vrstvený zákusek. Kakaové těsto, které upečete, máslové nebo jiné sušenky, které pokladete na vanilkový krém a máte koláček hotový. Návštěva může přijít. Jeden z oblíbených dezertů u nás doma, tak se podělím o recept. Ať se líbí. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

2 ksvejce
80 gmáslo
150 gkr. cukr
2 – 3lžíce kakao
1 lžičkaprášek do pečiva
5 lžicmléko
300 gpolohrubá mouka

Krém:

1,5 lmléko
3 bal.vanilkový pudink
6 lžicmoučkový cukr
3 lžícehladká mouka nebo Gustin
250 gmáslo

Dále budeme potřebovat:

500 gsušenky
100 gčokoláda
3 lžícemoučkový cukr
3 lžícevoda
80 gmáslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka s cukrem vyšleháme do pěny a postupně přidáme mléko a kakao. Nakonec přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva a rozpuštěné máslo.
  2. Takto připravené těsto si rozdělíme na 3 části a upečeme ho na obrácené strany pekáče. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 10 – 15 minut.
  3. Připravíme si vanilkový krém. Puding si uvaříme v mléce a postupně do něj zapracujeme mouku. Vaříme do zhoustnutí. Uvařený hustý krém necháme vychladnout. V druhé misce si utřeme máslo s cukrem a postupně přidáváme vychladlý pudink.
  4. Můžeme vrstvit. Na upečený plát těsta si navrstvíme krém, poklademe sušenky, které si můžeme namočit v mléce, aby byly dokonale měkké, natřeme trošku krému a přikryjeme druhým plátem těsta. Znovu natřeme trochu krému, poklademe sušenky, navrstvíme krém a položíme poslední plát těsta.

  5. Vrch polijeme čokoládou, kterou jsme si připravili následovně.
  6. Nad párou si rozpustíme čokoládu. Když je čokoláda rozpuštěná přidáme cukr a máslo, které za stálého míchání rozpustíme.
  7. Necháme ztuhnout, případně vložíme do lednice na celou noc. Nakrájíme na řezy a podáváme. Dobrou chuť!