Už Vás nebaví tradiční dorty? Vyzkoušejte milka dort s banány. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

10 ksbílku
10 lžickr. cukr
6 lžicpolohrubá mouka
1 lžíceolej
200 gvlašské ořechy
200 gNutella

Krém:

10 ksžloutku
200 gkr. cukr
2 bal.vanilkový pudink
5 lžichladká mouka
250 gmáslo
100 gčokoláda
3 ksbanány
300 gBEBE sušenky (tmavé i světlé)
100 gmáslo
200 mlsmetana ke šlehání
1 lmléko

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky s cukrem si vyšleháme do pěny a postupně přidáváme mouku s olejem. Na plech, který jsme si vystlali alobalem si navrstvíme nasekané vlašské ořechy a navrstvíme vyšlehaný sníh z bílků.

  2. Takto připravený plech si dáme do trouby, který jsme si předem vyhřály na 180 stupňů a pečeme cca 25 minut. Upečené vyjmeme a otočíme ho naopak. Na ještě horký plát potřeme Nutellu a rovnoměrně uhladíme.
  3. Připravíme si náplň. V misce si vymícháme žloutky, přidáme mouku, pudinkový prášek a troška mléka. Promícháme tak, abychom neměli hrudky. Zbylé mléko si dáme na oheň a když máme mléko horké, přidáváme cukr a žloutkovou směs. Hmotu spojíme a uvaříme hustý krém. Hustou hmotu odstavíme a rozdělíme na 2 části. Do jedné přidáme nalámanou čokoládu a na jemno nakrájené banány. Mícháním čokoládu rozpustíme. Když máme hmoty chladné, přidáme do každé polovinu másla a mixérem vyšleháme.

  4. Když nám koláč vychladl, navrstvíme žlutý krém. Sušenky si nadrvíme zvlášť – tmavé do jedné misky a světlé do druhé misky. Polijeme je máslem rovnoměrně a promícháme. Budeme z nich tvarovat rolky. Ukládáme na žlutý krém. Utlačíme prsty a navrstvíme čokoládový krém. Na vrch vyšleháme šlehačku a ozdobíme podle sebe. Necháme odstát v lednici minimálně 3 hodiny. Dobrou chuť.