Krémové řezy s krásným názvem a ještě lepší chutí. Pokud jste fanouškem krémových zákusků a nemáte rádi ty suché, tak doporučuji vyzkoušet. Jeden z těch nejlepších krémových, jaké jsem dělala. Bílkové těsto, žloutky použijeme do krému a na vrch vyšleháme půl litru šlehačky. Ozdobíme podle vlastní fantazie a dáme do lednice pořádně vychladit. Autor: Petra

SUROVINY

Těsto:

8 ksbílku
8 lžickr. cukr
8 lžicpolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva
300 mlhorké mléko

Krém:

8 ksžloutku
1,2 lmléko
10 lžickukuřičný škrob
3 bal.vanilkový cukr
10 lžickr. cukr
200 gmáslo
500 mlsmetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si formu na pečení o velikosti 42 x 36 cm. Vyložíme ho papírem.
  2. Bílky s cukrem vyšleháme do pěny a postupně přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Dáme zapéct na 180 stupňů do zlata.
  3. Upečené těsto vyjmeme, popícháme vidličkou a zalijeme horkým mlékem.
  4. Připravíme si krém. Žloutky s kr. a vanilkovým cukrem vymícháme nad párou. V hrnci si dáme ohřát mléko a rozděláme v něm kukuřičný škrob tak, abychom neměli hrudky. Postupně přidáváme žloutkovou hmotu a vaříme do zhoustnutí. Hustý krém odstavíme z ohně a necháme vychladnout.
  5. Máslo si mixérem vymícháme do pěny a postupně přidáváme vychladlou žloutkovou směs. Šlehačku si vyšleháme mixérem do pěny a dáme na půl hodiny do chladničky.
  6. Můžeme vrstvit. Na upečený a navlhlý korpus navrstvíme žloutkový krém a na krém šlehačku. Necháme v lednici ztuhnout. Ozdobíme strouhanou čokoládou a podáváme. Dobrou chuť!