Jednoduché, chutné a na oko krásné. Mňam!

SUROVINY

Žlutá roláda:

6 lžickrystalový cukr
6 lžicpolohrubá mouka
2 lžícevoda
1 lžičkakypřící prášek
4 ksvejce

Kakaová roláda:

6 lžickrystalový cukr
4 lžícepolohrubá mouka
2 lžícekakao
2 lžícevoda
1 lžičkakypřící prášek
1 lžícemleté ořechy
4 ksvejce

Náplň:

300 mlmléka
1 bal.pudink vanilkový/zlatý klas
200 gmoučkový cukr
150 gmleté ořechy
2 lžícekakao
250 gmáslo
100 gčokoláda na vaření
50 gCera

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žlutá roláda: bílky vyšleháme elektrickým šlehačem na sníh, přidáme žloutky, postupně zapracujeme po lžících cukr, mouku smíchanou s práškem do pečiva, přidáme vodu. Pečeme na papíře ve vyhřáté troubě. Po upečení stočíme i s papírem a necháme vychladnout.
  2. Kakaová roláda: bílky vyšleháme, přidáme žloutky a ostatní suroviny. Upečeme, stočíme i s papírem a necháme vychladnout.
  3. Náplň: z mléka a zlatého klasu nebo pudinku uvaříme hustou kaši. Necháme vychladnout. Máslo vymícháme, přidáme moučkový cukr a vyšleháme na hladkou hmotu. Postupně zapracujeme vychladlou pudinkovou kaši a ořechy. Nádivku rozdělíme na 2 části. Do jedné přidáme 2 lžíce kakaa.
  4. Vychladlé rolády rozvineme, papír odstraníme. Tmavý plát potřeme světlou náplní a svineme na roládu. Světlý plát tmavou náplní. Do středu položíme tmavou roládu a přeložíme přes ni světlou rozvinutou roládu, kterou jsme potřeli kakaovou náplní. Roládu otočíme spojem dolů. Polijeme čokoládovou polevou a ozdobíme podle vlastní fantazie. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení k sdílení receptu od skvělé
pekařky – BlazenaSadovska