Čokoládovo-kokosové guľky
    

Ak máte radi kokos, tento recept budete milovať. Čokoládové pralinky sú niečo, čo si zvyčajne kúpime ako súčasť bonboniéry niekde v obchode. Vďaka tomuto receptu si ich však môžete pripraviť aj doma, a o to chutnejšie budú. Jemné kokosové pralinky v čokoláde sú proste niečo úžasné.

Budete potrebovať:

55 gramov masla izbovej teploty

trochu vanilkového extraktu

trochu kokosového extraktu

2 lyžice kokosovej smotany

trošku soli

1/2 hrčeku cukru

1 hrnček strúhaného kokosu

200 gramov horkej kvalitnej čokolády

Postup:

Celý postup je veľmi jednoduchý a zamestnať môžete aj svojich najmenších maškrtníkov. Najskôr si pomocou mixéru rozšľahajte maslo s extraktami, smotanou a soľou. Postupne prisypávajte cukor a ako posledná ingrediencia ide kokos.

Pomocou lyžice alebo aj rúk si vytvarujte menšie guličky, ktoré poukladajte na plech. Plech s guličkami vložte do chladničky minimálne na hodinu, prípadne do mrazničky na pol hodinu.

Zatiaľ si môžete rozpustiť čokoládu, a ak je príliš hustá, môžete do nej naliať trošku smotany. Čokoládu nechajte aspoň 10 minút vychladnúť a následne v nej namočte všetky guličky a pomocou vidličky ich vráťte znovu na plech. Niektoré môžete nechať čisto čokoládové, iné môžete posypať strúhaným kokosom alebo mandľami.

Celý plech nakoniec vložte do chladničky, aby čokoláda, a aj hmota samotná dobre stuhli. Tento dezert budete milovať. Ak nemáte radi kokos, alternatívou je použiť drvené orechy a trochu medu namiesto cukru, aby hmota dobre držala. Dobrú chuť.