Fitness Raffaello guľky z tvarohu
    

Pre mnohých, ktorí sa snažia udržiavať si štíhlu líniu alebo zhodiť niekoľko kilogramov sú najväčším pokušením sladkosti. Práve v období, keď sa blížia sviatky je zvládnutie diétneho stravovania takmer nemožné. Ak nechcete, aby sa maškrtenie odrazilo na vašej váhe, nemusíte sa dobrotám vyhýbať. Raffaello guličky z tvarohu sú skvelým fitness variantom, ktorý si môžete dopriať absolútne bez výčitiek. Nahradíte nimi aj klasické vianočné pečivo, no o nebíčko v papuľke zaručene neprídete. Sú fantasticky jemné a chutia ozaj každému.

Pripravovanie sladkých dobrôt ide aj zdravším spôsobom. Žiadna múka, zbytočný cukor a množstvo surovín, ktoré pochúťke len pridávajú kalórie. Na tieto skvelé guličky vám postačí päť surovín a pripravené ich máte ozaj veľmi rýchlo. Z uvedeného množstva surovín si pripravíte približne 30 tvarohových guličiek.

Budeme potrebovať:

200 g jemného tvarohu (ideálne s nižším obsahom tuku)

1 polievková lyžica medu + náhrada sladidla (napríklad stévia) podľa chuti

200 až 250 g mletého kokosu

30 kusov mandlí

Postup:

Z vyššie uvedeného množstva surovín sa vám podarí pripraviť 30 tvarohových guličiek, ktoré chutia veľmi podobne ako obľúbené Raffaello. Keďže budeme na ich prípravu potrebovať mandle, ktoré sa ukrývajú v strede tvarohovej guľôčky, je ideálne zakúpiť si lúpané mandle, samozrejme nesladené a nesolené. Ak ale máte nelúpané mandle, môžete využiť aj tie. Stačí, že ich namočíte do vriacej vody a necháte ich v nej chvíľu postáť. Šupka z mandlí bude potom veľmi ľahko odstrániteľná. Pripravené mandle bez šupky si potom osmažte na suchej panvici. Stačí len dovtedy, pokiaľ trošku nestmavnú. Následne ich nechajte vychladnúť a počas toho môžete pripravovať samotné guličky.

Jemný tvaroh si zmiešame s polievkovou lyžicou medu a podľa chuti môžeme pridať náhradné sladidlo stéviu. Tvaroh si následne zmiešame s trochou mletého kokosu tak, aby bola tvarohová hmota stále „lepivá“ a nerozpadávala sa. Zvyšný kokos si necháme aj na obaľovanie jednotlivých guličiek. Následne z tejto hmoty odoberáme malé množstvo a tvarujeme jednotlivé guľôčky. Ak chcete mať všetky rovnako veľké, pomôžte si čajovou lyžičkou, ktorou odoberajte z masy. Do hmoty (1 čajová lyžička) vložíme jednu mandľu tak, aby bola v strede a vytvarujeme tvarohovú guľôčku. Následne ju obalíme v kokose a takto pripravíme aj zvyšok guličiek. Tie potom uložíme do chladničky a necháme stuhnúť aspoň na jednu hodinu.

Veríme, že vám táto zdravšia verzia bude chutiť.