Kuracie krídelká so zemiakmi

 

Aj vám sa stáva, že prídete večer domov z práce či školy, ste unavení, ale zároveň hladní? Práve v tomto prípade sa vám bude hodiť recept na večeru, ktorú si pripravíte len v jednom plechu. Je to veľmi praktický a predovšetkým rýchly recept, pri ktorom vynaložíte len minimum námahy a nepotrebujete ani žiadne špeciálne kulinárske zručnosti.

Budeme potrebovať:

500 g kuracie krídelká

3 zemiaky

soľ, vegeta, korenie

rastlinné mlieko (nie je ale nevyhnutné)

pol jablka

Postup:

Kuracie krídelká so zemiakmi

Najprv ošúpeme zemiaky a prepláchneme ich pred krájaním. Zemiaky aj jabĺčka pokrájame na menšie kúsky a vložíme ich na plech. K zemiakom pridáme na plech aj kuracie krídelká. Keď máme najzákladnejšie ingrediencie už naložené na plech polejeme aj zemiaky, aj krídelká olejom, aby sa nám nespálili.

Kuracie krídelká so zemiakmi

Po tom, ako sme poliali ingrediencie olejom, podlejeme zemiaky rastlinným mliekom. To síce nie je nevyhnutnosťou, ale dodá zemiakom veľmi príjemnú konzistenciu, budú mäkučké a chutia lahodne, aj napriek tomu, ak by ste ich trošku spálili. Napokon pridáme vegetu, či soľ a grilovacie korenie, ktoré perfektne dochutí vaše krídelká. Podávame so zeleninou, či majonézou, podľa vašich predstáv. Dobrú chuť!

Kuracie krídelká so zemiakmi