Rezy „Dunajské vlny“
    

Tento úžasný koláč má zaujímavý názov „Dunajské vlny“. Je to práve kvôli tomu, že keď koláč rozkrojíte pripomína vlny. Podľa originálneho receptu by ste mali namiesto jabĺk  použiť čerešne. No my sme vybrali sladšiu variantu. Je to na vás.

Budeme potrebovať:

6 vajíčok

325 g cukru

5 lyžíc kyslej smotany

10 g prášku do pečiva

2-3 jablká

1 lyžica kukuričného škrobu

260 g masla

370 g múky

3 lyžice kakaového prášku

škorica

300 mlieka

30 g mliečnej čokolády

Postup:

Vymiešajte si 200 g cukru so 150 g masla. Postupne pridávajte vajíčka. Po každom vajci zmes poriadne premiešajte. Pridajte 3 polievkové lyžice smotany spolu s kypriacim práškom. Približne na 5 minút nechajte cesto postáť. Potom pridáme kyslú smotanu a múku. Plech si pokryte papierom na pečenie a polku cesta vylejte na plech. Do druhej polky pridajte škoricu, 1 lyžicu kakaového prášku, zamiešajte a vylejte na biele cesto.

Nakrájajte si jablká a poukladajte na cesto. Pečte 40-50 minút pri teplote 200 stupňov. V miske si zmiešajte škrob s 2 lyžicami múky a so 100 g cukru. Pridajte mlieko a dajte nad oheň. Varte kým nevznikne hustý puding. Samostatne si rozmiešajte maslo a pridajte do pudingu. Hotový puding naneste na koláč. Nakoniec zmiešajte 2 polievkové lyžice kakaového prášku, 2 lyžice kyslej smotany a 1 lyžicu cukru. Varte vo vodnom kúpeli kým sa všetko nerozpustí. Čokoládou polejte celý koláč a nakoniec posypte strúhanou čokoládou.