7-krát kakao inak

Horúce kakao, teplá deka a vianočné rozprávky. Toto je klasická vianočná idylka. Ako však spraviť kakao, ktorému nebude nič chýbať? Máme pre vás zopár tipov na tieto lahodné pochúťky. Vyčarujte svojim blízkym sladký úsmev.

Škoricové kakao

 

Budeme potrebovať:

20 g kakaa

20 g cukru

400 ml mlieka

štipka muškátového oriešku

vanilka

škorica

Postup:

Dajte si zohriať mlieko. V samostatnej miske zmiešajte kakao, škoricu, cukor a korenie. Do tejto pripravenej zmesi pridajte 2 lyžice teplého mlieka a pomaly miešajte nech sa nevytvoria hrudky. Nalejte ku zvyšku mlieka a miešajte, kým zmes nezačne vrieť. Môžeme podávať.

Kakao s pomarančom a koňakom

 

Budeme potrebovať:

20 g kakaa

20 g cukru

400 ml mlieka

pomarančová kôra

30 ml koňaku

Postup:

Opäť dajte zohriať mlieko spolu s kakaom, cukrom a pridajte pomarančovú kôru. Nechajte poriadne prevrieť a nakoniec pridajte 30 ml brandy.

Kakao s príchuťou chilli

 

Budeme potrebovať:

400 mlieka

3 lyžice kakaa

vanilka

20 g cukru

štipka chilli

Postup:

Nalejte mlieko do hrnca a nechajte ho prevrieť spolu s chilli korením. V miske si zmiešajte kakaový prášok spolu s jednou lyžicou mlieka. Nalejte do hrnca s vodou a nechajte prevrieť. Varte ďalšie 2 minútky. Hotové kakao nalejte do pohárov a ozdobte šľahačkou a čokoládovými lupienkami.

Kakao s rumom a banánmi

 

Budeme potrebovať:

400 ml mlieka

1 lyžica cukru

2 lyžice vody

200 g čokoládovej zmrzliny

70 g horkej čokolády

100 g rumu

2 banány

Postup:

Ošúpte si banány a dajte ich do mixéra spolu s teplým mliekom. Do tejto banánovej zmesi pridajte čokoládu rozpustenú vo vodnom kúpeli. Do hrnca si nasypte cukor a pridajte vodu. Varte pokým sa nevytvorí sladký sirup. Do sirupu nalejte rum a premiešajte. Túto zmes nalejte na spodok pohára. Poslednú vrstvu urobte z banánového mlieka spolu so zmrzlinou. Navrch pomôžete ako dekoráciu použiť nakrájaný banán alebo čokoládové lupienky.

Zázvorové kakao

 

Budeme potrebovať:

500 ml mlieka

1,5 lyžice cukru

2 lyžice kakaového prášku

2 plátky čokolády

2 cm čerstvého zázvoru (pyré)

Postup:

Nalejte si mlieko do hrnca spolu so zázvorovým pyré a nechajte variť. Do tejto zmesi pridajte kakao a cukor za stáleho miešania. Varte niekoľko minút a potom nalejte do pohárov. Ozdobte plátkami čokolády alebo strúhaným zázvorom.

Kakao s marshmallows

 

Budeme potrebovať:

400 ml mlieka

20 g kakaa

20 g marshmallows

2 kocky horkej čokolády

Postup:

Na začiatok si dajte prehriať rúru na 180 stupňov. Do hrnca si nalejte mlieko a pridajte lyžice kakaa. Priveďte do varu a pridajte ešte dve kocky horkej čokolády. Kakao nalejte do  pohárov, na ktoré následne poukladáte marshmallows. Poháre teraz na pár minút vložte do rúry, kým marshmallows nebudú mať slabo červenú farbu.

Kakao so škoricou a chilli

 

Budeme potrebovať:

400 ml mlieka

4 lyžice kakaového prášku

lyžicu cukru

lyžičku vanilky

štipku chilli

škoricu

štipka soli

Postup:

Dajte si zahriať mlieko. Počas toho zmiešajte v miske všetky koreniny spolu s dvomi lyžicami vody. Poriadne premiešajte nech nevzniknú žiadne hrudky. Takto pripravenú zmes pridajte do variaceho mlieka. Hotové kakao nalejte do pohárov a ozdobte škoricou alebo kakom.