Kokosové laskonky

Laskonky sú naozaj vynikajúcim tipom na slávnostné pečenie. Pripravujeme ich na Vianoce, no dobre sa hodia aj na oslavy narodenín alebo svadby. Ak sa tento rok chystáte piecť na sviatky práve túto dobrotu, máme pre vás jednoduchý recept, ktorý zvládne naozaj každý. Minimum surovín, času aj roboty, to je niečo, čo v tomto zhone naozaj oceníme.

 

Na Kokosové laskonky budeme potrebovať:

5 ks bielky

300 g cukor kryštálový

1 PL múka polohrubá

75 g kokos

Krém

5 ks žĺtky

150 g cukor práškový

1 ks cukor vanilkový

250 g maslo

Postup prípravy:

Nad parou vyšľaháme bielky s kryštálovým cukrom, necháme chvíľu ochladnúť. Jemne primiešame kokos a polohrubú múku. Na plech dáme papier na pečenie.

Šablónu položíme na papier, nanesieme sneh, stierkou rozotrieme a prebytok snehu zotrieme. Pečieme vo vyhriatej rúre na 150°C asi 15 minút, potom rúru stíšime na asi 90 a pečieme ešte asi 20 minút. Upečené necháme vychladnúť.

Vychladnuté stiahneme z papiera, otočíme naopak. Žĺtky, práškový a vanilkový cukor vyšľaháme vo vodnom kúpeli do zhustnutia, necháme vychladnúť. Zmäknuté maslo vyšľaháme do peny.

Postupne zašľaháme vychladnutý žĺtkový krém. Krémom naplníme cukrárenské vrecko z ozdobnou špičkou. Krém nastriekame na každú druhú laskonku. Spájame spolu po dve- jednu s krémom, jednu bez krému. Uložíme na tácku a necháme v chladničke pred podávaním stuhnúť. Dobrú chuť.