Čoko kocky z jogurtového cesta

 

Nadýchané kakaové kocky pripravené z jogurtového cesta sú bezkonkurenčne najrýchlejším receptom na zákusok. Kedykoľvek, keď dostanete chuť na sladké alebo vás prekvapí neohlásená návšteva, pripravte túto „bleskovku“ a chvály na vašu kuchyňu sa budú len tak sypať. Zákusok, ktorý väčšina z nás pozná ako typickú maškrtu od starej mamy pripravíte aj bez mixéra, jednoduchým zmiešaním surovín. Nie je nič ľahšie a zároveň chutnejšie, ako skvelé jogurtové kocky, ktoré si pripravíte podľa nasledujúceho postupu.

Už po prvom súste vás prekvapí nadýchané cesto, jemnučké ako pavučinka. Tento bleskový zákusok je nesmierne vláčny, a to aj napriek tomu, že ho pripravíte bez krému alebo polevy. Tento recept vyvážite zlatom a preto si ho starostlivo uschovajte. Jogurtové cesto sa skvele hodí aj na prípravu korpusu na tortu alebo ako základ rôznych zákuskov s džemom, ovocím, čokoládou, či krémom. Sám o sebe je však tento kakaový zákusok vynikajúci, preto zmizne ešte teplý z plechu skôr, ako sa nazdáte.

Budeme potrebovať:

  •  200 g polohrubej múky
  • 180 g práškového cukru
  • 1 čajová lyžička sódy bikarbóny
  • 100 ml slnečnicového oleja
  • 1 vajce
  • 250 ml bieleho jogurtu
  • 25 g kakaa

Postup:

Vo väčšej mise si najprv zmiešame všetky suché suroviny: múku, práškový cukor, sódu bikarbónu a kakao. Po dôkladnom zmiešaní ingrediencií k nim pridáme vajce, biely jogurt a slnečnicový olej. Znova dobre premiešame a bleskové cesto na zákusok je hotové. Pripravíme si formu, v ktorej budeme zákusok piecť. Formu alebo plech vymastíme maslom, prípadne použijeme papier na pečenie. Pripravené cesto vylejeme do formy a pečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov približne 30 minút. Po pol hodine môžeme špajdľou skontrolovať, či je cesto dostatočne upečené. Posypeme práškovým cukrom a krájame na kocky. Poliať ho môžeme čokoládovou polevou. Vyberte si napríklad TU alebo TU. Dobrú chuť.