SUROVINY

Korpus:

5 kscelá vejce5 PLkrystalový cukr5 PLhladká mouka speciál1 bal.prášek do pečiva

Krém:

300 mlmléko1 bal.vanilkový pudink500 gtvaroh150 gmoučkový cukr250 gmáslo1 kscitron – kůra

Na zdobení:

150 mlšlehačka 33%2 PLcukr3 ksSmetafix1 PLhořká čokoláda

Kromě toho:

8 PLmeruňkový džem domácí1 bal.bílá čoko na zdobení

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vejce s cukrem jsem vyšlehala do pěny 8 min. Přidala jsem po lžíci prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Opatrně zlehka jsem mouku s prdopečem vmíchala do těsta. Těsto jsem vylila do připravené formy, kde byl spodek formy vyložený papírem na pečení. Troubu jsem nechala vyhřát na 160 st. a pekla se 60 min. Upečený korpus jsem nechala vychladit ve formě, pak jsem obrátila a uložila chladit na mřížku.
  2. V mléce jsem vymíchala pudink a uvařila jsem hustou kaši. Nechala jsem ji vychladit. Utřela jsem máslo s cukrem do pěny, přidala jsem v malých dávkách do máslové hmoty. Nakonec jsem přimíchala tvaroh a strouhanou citronovou kůru. Krém jsem rozdělila na tři části. Dvě části půjdou do dortu jako nádivka a třetí částí namažu vrch a dort kolem.
  3. Sestava dortu: Každý plát těsta jsem před uložením krému natřela horkým meruňkovým džemem. Všechny pláty jsem naplnila. Natřela jsem vrch dortu a také boky a uložila jsem do lednice ztuhnout. Když tvarohová hmota ztuhla na dortu boky dortu jsem posypala bílým čokoládovým zdobením. Opět jsem dort umístila do chladničky.
  4. Ze šlehačky, cukru a Smetafixu jsem utřela mixérem tvrdou hmotu. Nakonec jsem přidala rozpuštěnou hořkou čokoládu. Šlehačku jsem dala do chladničky ztuhnout. Pak jsem ji vložila do cukrářského sáčku a ozdobila jsem celý dort. Zatím ještě nemám dort v řezu, protože oslavenec ji pouze zítra rozkrojí. Věřím, že mu bude a také všem chutnat. Přeji vám dobrou chuť.